Reklamı Kapat

Kayseri'de sınıflar yeniden öğrencilerle doldu

Kayseri'de sınıflar yeniden öğrencilerle doldu
Yüz yüze eğitime geçilmesiyle beraber Kayseri'de sınıflar yeniden öğrenciler ile doldu. İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu da, eğitime başlayan okulları ziyaret etti.

Türkiye genelindeki tüm ilkokul kademelerinde ve anaokullarında bugün itibarıyla yüz yüze eğitime başlaması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kocasinan ilçesine bağlı Yemliha Mahallesi'nde eğitime başlayan Sami Yangın İlkokulu ve Şehit Mürsel Gürlek İlkokulunu ziyaret etti. Okul ziyaretlerinde sınıflara girerek öğretmenlerden bilgi alan Çandıroğlu, öğrencilerle yakından ilgilendi.
Ziyarette okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, süreç hakkında öğretmenlerin görüşlerini aldı. Çandıroğlu, "Burada görülüyor ki devam etmeyen öğrenci sayısı yok denecek kadar az. Bu bizleri memnum etti. Velilerimizin duyarlı yaklaşımı süreci atlatmada bizle güç verecek. Paydaşlar olarak üzerimize düşen ne varsa empati yaparak değerlendirip en iyisini yapmak zorundayız. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Sizler bir topluma bir ülkeye yön veren kişilersiniz. Zor ama güzel bir mesleği icra etmektesiniz" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, yüz yüze eğitim süreci hakkında da bilgiler vererek, "Tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim bugün itibarıyla başladı. Diğer okul öncesi eğitim kurumları, mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecek. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda ise yüz yüze eğitim, haftanın 5 günü tam zamanlı yürütülecek. Tüm ortaokul ve liselerde ise yüz yüze eğitim, haftada 2 gün olacak şekilde 7 Haziran 2021 itibarıyla başlayacaktır. Öğrenciler, karnelerini 18 Haziran'da alabilecek; 2 Temmuz'a dek okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecekler'' diye konuştu.
Ziyarette Çandıroğlu'na Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse'de eşlik etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
YKS sonuçları açıklandı Kayserili LGS birincisi Galatasaray Lisesi'ne yerleşti 'İnşallah 6 Eylül'de okulları açacağız' Kayseri Üniversitesi’ne engelsiz üniversite işareti olan 'Turuncu Bayrak' ödülü ERÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Mezuniyet Sevinci Çandıroğlu, telafi eğitimi gören lise öğrencilerini ziyaret etti, masa tenisi oynadı Kayseri Üniversitesi’nde yeni açılan lisans programları öğrenci alımına başlıyor Çandıroğlu, telafi eğitim gören öğrencileri ziyaret etti Abdullah Gül Üniversitesi 4. mezunlarını verdi ‘Kocasinan Okuyor - Kocasinan Masal Anlatıyor’ ödülleri sahiplerini buldu AGÜ’de Mezuniyet Heyecanı Okullar 6 Eylül'de yüz yüze eğitimle açılacak Kayseri'de 303 bin 49 öğrenci yaz tatiline girdi ERÜ Tıp Fakültesi 47. dönem Mezunlarını verdi Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, LGS'de Türkiye birinciliği elde eden öğrenciyi ödüllendi Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Toplantısı Yapılacak Kayseri’nin ilk ve tek ücretsiz Özel Teknik Koleji’ne kayıtlar başladı YKS'da ikinci oturum heyecanı Özel Yetenekli Öğrenciler Kayseri Üniversitesi’nde Üniversite adaylarını başarıya götürecek uyarılar Kayseri’de 46 bin öğrenci YKS’de ter dökecek Çocuk istismarıyla mücadelede öğretmen yeterlilikleri güçleniyor Okullarda ‘Cıvıl Cıvıl’ etkinliklerle 2 Temmuz’a kadar sürecek faaliyetler başladı Uluslararası Sanat ve Tasarım Araştırmaları Kongresi Başladı NNYÜ Hemşirelik Bölümü TÜBİTAK Projesi İlkokul 2. sınıf öğrencilerine uygulandı
×