Kayseri’de iki ayda 791 işletme açıldı

Kayseri’de iki ayda 791 işletme açıldı
Kayseri’de Ocak ayında 500 kişi, Şubat ayında ise 291 kişi olmak üzere 2 ayda toplam 791 kişi yeni sicil kaydı açtırdı.

Kayseri’de Ocak ve Şubat ayında yeni sicil kaydı yaptıran esnaf sayısı belli oldu. Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Sicil Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, Ocak ayında 500, Şubat ayında ise 291 kişi yeni sicil kaydı yaptırdı.

Ocak ve Şubat ayı verilerini değerlendiren KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, yeni kayıt yaptıran esnaf ve sanatkârlara hayırlı olması temennisinde bulundu. Odakır, “Yeni kayıt yaptıran esnafımıza işlerinde bol kazançlar diliyorum. İnşallah 2023 yılı esnaf ve sanatkârlarımızın yılı olsun” şeklinde konuştu.

Deprem bölgelerindeki esnaf ve sanatkârların da depremden etkilendiğini dile getiren Odakır, “Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Devlet ve millet olarak yaralarımızı hep birlikte saracağımıza inanıyorum. KESOB olarak gücümüz ve imkanlarımız yettiği müddetçe, deprem bölgelerindeki vatandaşlarımıza, esnaf ve sanatkârlarımıza her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×