Reklamı Kapat

Kayseri’de hangi ilçeye kaç sosyal konut yapılacak

Kayseri’de hangi ilçeye kaç sosyal konut yapılacak
İhtiyaç sahibi aileleri ev sahibi yapmak için başlatılan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi kapsamında yapılacak sosyal konutların detayları belli oldu.

Detayları geçtiğimiz günlerde açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi’nde 81 ilde 250 bin konut yapılacak. Hane geliri İstanbul’da 18 bin lira ve diğer illerde 16 bin liranın altında olan ailelerin başvurabileceği konutlar için talepler toplanmaya başladı. Projeden faydalanmak isteyen kişiler belirlenen bankalar ya da e-devlet üzerinden başvuru yapabiliyor.

Kayseri’ye de 2 bin 300’ü merkezde olmak üzere toplam 4 bin 510 sosyal konut yapılacağı duyuruldu. Konutların yapılmayacağı tek ilçenin Özvatan olduğu açıklandı. Nüfusu 3 bin 800 olan Özvatan’da vatandaşlar, bu duruma tepki gösterdi. İlçe halkı, ilave etaplarla ilçelerine de sosyal konut yapılmasını talep ettiler.

Kayseri merkez ve ilçelerinde yapılacak sosyal konut sayıları şöyle:

Akkışla: 83 konut,

Bünyan: 118 konut,

Develi: 134 konut,

Felahiye: 200 konut,

Hacılar: 400 konut,

İncesu Garipçe: 190 konut,

İncesu Saraycık: 200 konut,

Merkez: 2.300 konut,

Özvatan: Yok

Pınarbaşı: 200 konut,

Sarız: 173 konut,

Tomarza: 176 konut,

Yahyalı: 100 konut,

Yeşilhisar: 236 konut.

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı Karaismailoğlu: Turizm merkezli havalimanlarında bu yaz 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verildi Bez bebek satmak için 4 dil öğrendiler Kayseri’ye şehit ateşi düştü..! Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Çağan’dan Abdulkadir Güneş’e ziyaret Büyükkılıç: "İtfaiye Ekiplerimiz Gece Gündüz Demeden Çalışıyor" Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Erciyes'te devam ediyor Hikmet Cıngıllı Anaokulu Talas’ta açıldı ERÜ’de sergilenecek tiyatro oyununun yasaklanması, Baro ve Rektörü karşı karşıya getirdi Ahmet Bahçecigil; “Bağımsız Adaylar KTO’ya katkı sağlayacak” Şeker pancarı alım fiyatı 3’üncü defa güncellendi Hausen Emlak CEO'su İlgün, KTO meslek komitesi seçiminde iddialı çalışıyor AYDEMİR, KTO KOMİTESİ İÇİN BAĞIMSIZ ADAY OLDU Erkilet’te yağmur suyu yollarda birikti, trafik aksadı Ağaçlar Ayakta Ölür’ oyunu Kayseri’de Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan’dan Öz İplik İş Sendikasına ziyaret TÜRKİYE’NİN AYAĞINA VURULMUŞ PRANGALARI KIRDIK Yemliha’yı dolu vurdu Valilikte İki Protokol Birden İmzalandı Rektör Altun, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’ı Ziyaret Etti Erciyes Dağı’na sezonun ilk karı yağdı..! 'Milli Elektrikli Trenlerin” seri üretimine başlandı Kayseri için 'sarı' uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat! Trafik ışıklarında görme engelliler için sesli sistem ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektörlük Mazbatasını Aldı
×