Reklamı Kapat

Kayseri’de Covid-19 vaka sayıları artış gösterdi

Kayseri’de Covid-19 vaka sayıları artış gösterdi
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, il bazında 15-21 Şubat haftasının Covid-19 vaka sayılarını açıkladı.

15-21. Şubat tarihleri arasında vaka sayısı her 100 bin kişide Kayseri’de 74,08 oldu. Bu rakam 1 hafta önce 56,71 olarak gerçekleşmişti.

Sağlık Bakanı Koca’nın açıkladığı tabloya göre Kayseri’de vaka sayıları son 1 haftada yüzde 30 civarında bir oranda artış gösterdi.

100 bin kişide 74,08 kişi korana virüs vakası görüldüğü Kayseri’de bu rakam şehir nüfusuna oranlandığında yaklaşık 1037 kişiye denk geldi. Önceki hafta gerçekleşen rakam ise 800 civarında olmuştu.

Sağlık Bakanı Koca: “Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız.” İfadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan Koca: Yeni bir aşamaya geçtik, hassasiyetimizi sürdürmeliyiz Sağlık Müdürü Benli Uyardı: Kırmızı kategoriye çıkma tehlikesiyle karşı karşıyayız Vaka sayılarında korkutucu artış... Özhaseki, “CHP’nin kiralık milletvekili Arık’ın yeni bir yalanı ile yine karşı karşıyayız" İl Hıfzıssıhha Kurulu Yerinde Karar Dönemi ilk kararlarını aldı Kayseri’de Covid-19 vaka sayıları artmaya devam ediyor “Hareketsiz yaşam hastalıklara davetiye çıkartıyor” Vali Günaydın'dan 'korona virüs' açıklaması Yaşlıların yüzü bu uygulama ile gülüyor "Hamilelik döneminde botoks ve epilasyon yaptırmayın” Kayseri'de korona virüs aşısının etkisi araştırılacak Korona virüs tespit edilen mahalle karantinaya alındı Virüs avcıları iş başında... Mutasyonlu virüs tespit edilen mahalle karantinaya alındı “Covid-19 atlatanlar için güneş ışınları çok önemli” Kayseri Şehir Hastanesi’nde ilk kemik iliği nakli başarı ile gerçekleştirildi Tomarza Devlet Hastanesi Başhekimliğine Karaağaç atandı 144 bini geçti!.. Kayseri’de Covid-19 vaka sayıları artış gösterdi Benli: "Aşı çalışmalarında yüksek oranda karşılık oldu" Sağlık çalışanları kar-kış demeden aşılamayı sürdürüyor Mutasyonlu virüs Develi'de ortaya çıktı, mahalle karantina altında Kayseri’de taziye evleri vaka sayılarını artırıyor Emrullah Maraş korona virüse yenik düştü Kayseri'de kaç kişi COVID-19 aşısı oldu
×