Kayseri’de 19 Mayıs çeşitli etkinliklerle kutlandı

Kayseri’de 19 Mayıs çeşitli etkinliklerle kutlandı
Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen törene katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Spor Kompleksi’nde çeşitli gösteriler yapıldı. Etkinliğe, Milli Savunma Bakanı ve Kayseri Milletvekili Akar’ın yanı sıra 12’inci Hava Ulaştırma Hava Üs ve Garnizon Komutanı Pilot Tuğgeneral Vedat Öncel, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı, Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ve öğrenciler katıldı.

19 Mayıs’ın Türkiye ve dünya tarihi açısından önemli olduğunu vurgulayan Bakan Akar, “19 Mayıs denildiği zaman ne kadar anlamlı, önemli olduğunu çok iyi anlamak lazım. Bunun tarihi önemi, tarihi anlamını iyice değerlendirme ve çalışmak lazım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun hareketiyle başlayan milli mücadele ateşi, Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla alevlendi. O günden itibaren büyük bir mücadele başladı. Ülkemizi istila etmeyi düşünenlere karşı şairin dediği gibi ‘Hangi çılgın banan zincir vuracakmış’ diyerek Türklerin ayağa kalktığını, tüm imkanlarını seferber etmek üzere derin bir mücadeleye girdiğini unutmamak gerek. Gereken ne varsa gözünü budaktan esirgemeyen Türk milleti hiçbir şekilde bağımsızlığını kaybetmeyeceğini açık bir şekilde ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

“CUMHURİYETİMİZ, İSTİKBALİMİZ”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ise “19 Mayıs tarihini gençlerimizle birlikte yine coşku ve heyecanla kutluyoruz. Hürriyetimiz uğruna mücadele verdiğimiz bu topraklarda biz de, bugün aynı ruhla Cumhuriyetimiz, İstikbalimiz için çalışıyoruz” dedi.

Kutlama programı, öğrencilerin tören geçişi ve gösterileriyle sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş Bilal Erdoğan, “Gönül istiyor ki imam hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin” Evlatlarına sahip çık Kayseri! Pelin Çift: “Vatandaşlarımız kıymetli, tarihi eşyalarını müzelere bağışlayabilirler” Yaşayan Tarih Müzesi açılışı gerçekleştirildi Yahyalı ERVA Spor Okulu açıldı Kayserililer Gençlik Koşusu’nda buluşuyor CZN Burak hayatını kaybeden Turan için aileye taziye ziyaretinde bulundu TÜRKSAT 6A’YA YENİ LOGO
×