Reklamı Kapat

Kayseri Ulaşım A.Ş. Müdürü Canbulut, “Bir yolcunun bize maaliyeti 14,5 lira”

Kayseri Ulaşım A.Ş. Müdürü Canbulut, “Bir yolcunun bize maaliyeti 14,5 lira”
Kayseri Ulaşım AŞ Genel Müdürü Mehmet Canbulut, Kayseri’deki toplu ulaşım fiyatları hakkında “Bize bir yolcunun maliyeti 14,5 lira, bir yolcudan elde ettiğimiz gelir 5,5 lira. Yani arada 9 lira bir fark var, bu 9 lira fark Büyükşehir Belediyemizden farklı yollardan sübvanse ediliyor. Sermaye artışı da bunlardan bir tanesi” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleşti. Kayseri’deki toplu ulaşım fiyatları hakkında konuşan Kayseri Ulaşım AŞ Genel Müdürü Mehmet Canbulut, bir yolcunun maliyetinin 14,5 lira olduğunu ama elde edilen gelirin 5,5 lira olduğunu söyledi. Canbulut, “Bize bir yolcunun maaliyeti 14,5 lira, bir yolcudan elde ettiğimiz gelir 5,5 lira. Yani arada 9 lira bir fark var bu 9 lira fark Büyükşehir Belediyemizden farklı yollardan sübvanse ediliyor. Sermaye artışı da bunlardan bir tanesi. Aylık 12,5 milyon yolcu taşıyoruz. Arada ki 9 fark ile 12,5 milyonu çarparsak Büyükşehir Belediyemizin aylık sübvanse oranı aşağı yukarı 120 milyonlara geldi. Şu anda toplu ulaşım giderlerinin bilet gelirlerinden karşılanma oranı yüzde 35. Yani biz genel olarak Büyükşehir Belediyesinin bilet politikasına baktığımız zaman biz yüzde 60’ların altına çok az indik. Şu anda yüzde 35’ler seviyesinde. Birçok büyükşehir belediyesinde bilet fiyatları ortada, sizlerin uygun gördüğünüz, takdir ettiğiniz ve sübvanse ettiğiniz rakamlar ortada. Şu an da Bize emsal Büyükşehir Belediyelerinde fiyatlar 18,5 lira 17 lira 15 lira. Buradan da bakıldığı zaman Büyükşehir Belediyemiz çok ciddi sübvanse ediliyor” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Develi’nin Zile Mahallesindeki kerpiç evler ‘kerpiç sempozyumunda’ tanıtılacak Başkan Büyükkılıç: “140 milyon metreküp sera gazı salınımını engelledik” Kayseri’de 6’ncı kitap fuarı gerçekleştirilecek Hulusi Akar Bulvarı - İtfaiye Talas Grup Amirliği yolu çalışma süresince 9 saat kapalı Yahyalı’da 2’nci Yahyalı Elma Kültür ve Turizm Festivali düzenlenecek Büyükkılıç'tan Yaklaşık 250 Milyon TL'lik Havalimanı Yolunda İnceleme Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelaleleri Yolunda Sıcak Asfalt Çalışmalarını İnceledi 4 ilçeye toplamda 180 milyon 275 bin ek bütçe Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı “İstişareyle şehri yönetmek güzel bir şey” Yeşilhisar’da bağ ve bahçe aralarında beton kanal çalışması tamamlandı BÜSAM Şehir Akademi 2023 Güz Dönemi kayıtları başladı Büyükşehir, ‘Dijital Gençlik Merkezi’ kuruyor Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi, çalışmaya devam ediyor Akkışla’nın Gömürgen Mahallesinde sıcak asfalt dökülmeye başladı Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi Kayseri Ulaşım A.Ş. Müdürü Canbulut, “Bir yolcunun bize maaliyeti 14,5 lira” Büyükşehir’den ticari araçlar için online başvuru sistemi Akkışla’ya 5,5 milyon liralık Süt İşletme Tesisi yapılacak KAYMEK Robotik Kodlama Atölyesi kayıtları başladı Talas Mevlana – Cumhuriyet Meydanı tramvay hattında sona gelindi Onarım Timi İş Başında Kocasinan Belediyesi, araç filosu için 38 yeni aracı tanıttı İncesu'da 28'inci Üzüm Festivali başladı Yahyalı Belediyesi yeni araçlarını tanıttı
×