Reklamı Kapat

Kayseri sınırdan uzaklaştı!..

Kayseri sınırdan uzaklaştı!..
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, illerin 100 bin nüfusa oranlı vaka sayıları haritasını açıkladı.

Bakan Koca tarafından açıklanan haritada Kayseri bu kez düşüş gösteren iller arasında yer aldı. Kayseri'de 100 bin kişiye düşen vaka sayısı 402,83 olarak gerçekleşti. Önceki hafta bu oran 100 bin kişide 539 olarak gerçekleşmişti.

Ortaya çıkan bu sonuçla Kayseri korona virüs hastalığında vaka artışı hızının gerilediği iller arasında yer aldı. Son verilere göre Kayseri’de vaka sayısı önceki haftaya oranla yüzde 25'lik bir düşüşle 5800 civarında oldu.

Bakan Koca insidans haritasına ilişkin yaptığı paylaşımda, "25 Eylül-1 Ekim arasında, 100.000 kişi içinde BİR HAFTALIK TOPLAM yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz." açıklamasında bulundu.

Bakan koca ilk 10 ili duyurduğu sosyal medya paylaşımında, "25 Eylül-1 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre EN ÇOK ARTAN 10 İLİMİZ: Bursa, Balıkesir, Uşak, Kırklareli, Sakarya, Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli, Samsun. Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız." ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×