Reklamı Kapat

KAYSERİ SİMYA KOLEJİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA SİMFEST İLE MERHABA DEDİ

KAYSERİ SİMYA KOLEJİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA SİMFEST İLE MERHABA DEDİ
Türkiye’de genelinde 40’dan fazla eğitim kampüsü bulunan Simya Kolejleri eğitim zincirine Kayseri Simya Koleji de katıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Kayseri Simya Koleji’nde SİMFEST 2019 adıyla açılış töreni düzenlendi.

Açılış törenine, Kayseri Simya Koleji kurucu eğitim kadrosu, öğretmenler, veliler ve öğrenciler ile çok sayıda davetli ve okul çalışanları katıldı.  Bando gösterileri ile başlayan SİMFEST etkinliğinde Kayseri Simya Koleji Müdürü Ali Meydani tarafından açılış konuşması gerçekleştirildi.

Konuşmasının başında tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eden Meydani “ “Sizleri, kurumum ve mesai arkadaşlarım adına saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Kayseri Simya Koleji Müdürü Ali Meydani konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle size “simya”nın tarihçesinden ve kelime anlamından kısaca bahsetmek istiyorum.  Simyanın kökeni, antik Mısır’a yani günümüzden en az 2500 yıl öncesine dayanıyor. Yani günümüzün modern bilim dallarının hemen hiçbiri yokken simya tarih sahnesinde imiş.  Kabul görmüş bir değerlendirmeye göre simya, günümüzün bilim alanlarından kimyaya, fiziğe, geometriye doğrudan veya dolaylı katkı sağlamış hatta kaynaklık etmiştir.

Peki nedir simya?

Temel amacı, değersiz metalleri bazı özel karışımlar kullanarak altın ya da gümüş gibi değerli metallere çevirmek olan felsefi bir bakış açısıdır simya. Ayrıca insan vücudunu ve ruhunu; olabilecek en üst, en saf ve en sağlıklı seviyeye getirmek için uğraşır simya. Simyacı da en basit tabiriyle bir karışım uzmanıdır. Hangi materyali hangi malzeme ile karıştıracağını ve böylece neye ulaşacağını asırların tecrübesiyle öğrenmiş alim kişilerdir simyacılar. Ve bizim nazarımızda günümüzün simyacıları da öğretmenlerdir.

Günümüzün simyacıları – öğretmenlerimiz - de ellerindeki çeşit çeşit malzemeyi yani geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi, tabiatlarındaki kıvılcımları birer ateş parçasına çevirerek onları en saf, en sağlıklı, en üst düşünce seviyesine ulaştırmak için uğraşan fedakâr insanlardır.

“Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet namını almak yeteneğini elde edememiştir. Ona ancak basit bir kitle denir, millet denemez.” sözleriyle öğretmenlerin değerini en basit, en vurucu şekilde ifade eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, yeni nesilleri de öğretmenlere emanet ederek bu kutsal mesleğin çerçevesini en iyi şekilde çizmiştir.

Peki, biz kimiz?

Biz on bir kişilik bir öğretmen grubuyuz. On bir mütevazı ailenin yetiştirdiği, kendini eğitime adamış on bir insanız. Ortalama yirmi yıllık tecrübesini ve birikimini gördüğünüz iyi tasarlanmış binaya yatıran; devletini, gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmak için mücadele eden öğretmenleriz.

Süreç içinde edindiğimiz mesai arkadaşlarımızın desteğiyle, Simya’nın sağladığı modern teknikleri kullanarak, ergonomik şekilde tasarlanmış birimlerimizde akademik sunumlar yaparak evlatlarımızı potansiyellerinin en üst seviyesine çıkarmak istiyoruz.

Amacımız; milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, vatanına ve milletine faydalı olan bireyler yetiştirmektir. Simya Koleji’ni Nevşehir’e kazandırmamızda doğrudan veya dolaylı etkisi olan tüm dostlarımıza, mülki amirlerimize, yerel yönetimdeki idarecilerimize, devletin türlü hizmet birimlerinde görevli olup imkanları çerçevesinde bize destek olan yetkililere, ilimizi temsil eden siyasilerimize şahsım ve kurumum adına teşekkürü bir borç bilirim. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız!”

Kayseri Simya Koleji Müdürü Ali Meydani’nin konuşmasının ardından öğretmen kadrosunun katıldığı pasta kesimi gerçekleştirildi. Kayseri Simya Koleji SİMFEST 2019; Hacivat ve Karagöz oyunu, Mehmet Saltık Konseri, Uçan balon gösterileri ile devam etti. Katılımcılara çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte kurdele kesiminin ardından sona erdi.

KAYSERİ SİMYA KOLEJİ…

Türkiye genelinde 40’dan fazla kurumu bulunan Simya Eğitim Kurumları, zincirine yeni katılan Kayseri Simya Koleji toplam 960 öğrenci kapasiteli olarak planlandı. 2019-2020 eğitim öğretim yılında 450 kadar öğrenci ile eğitime başlayan Kayseri Simya Koleji’nde karma ve hazırlık eğitim olarak 2 farklı sistemle öğrencilere eğitim verilecek. Okulda, 40’dan fazla derslik, 7 adet atölye ve laboratuvarlar mevcut bulunuyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
×