‘Kayseri Şehir Hastanesi Radyoloji Bölümünde 30 bine yakın bekleyen sonuç var’

‘Kayseri Şehir Hastanesi Radyoloji Bölümünde 30 bine yakın bekleyen sonuç var’
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Şehir Hastanesi’ndeki radyoloji bölümündeki sorunun yapılan ihalenin bozulmasından kaynaklandığını söyledi. Görüntüleme servisinde uzun süreli randevu probleminin yeni ihaleyle çözüleceğini belirten Tamer, “Yeniden ihale yapıldı ve firma yakında başlayacak. 30 bine yakın okunacak sonuç var. Arkadaşlarımız gece gündüz çalışıp bu sıkışıklığı ortadan kaldıracaklar” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, gündemi değerlendirmek için parti binasında basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Tamer, Kayseri Şehir Hastanesi’nde özellikle ultrason hastaları için 2023 senesine verilen randevu sorununa değindi. Serviste problem olduğunu doğrulayan Tamer, sıkıntının yaz aylarında yapılan ihaleyi alan firmanın şartları yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmesinin fesih edilmesinden kaynaklandığını açıkladı. Okunmayı bekleyen 30 bine yakın radyoloji sonucu olduğunu aktaran Tamer, “Her şeyi doğru olarak, hiçbir şeyi gizlemeden ifade eden bir insanım. Pandemi döneminde özellikle MHRS sistemindeki yoğunluktan dolayı randevuların 10-15 gün gibi gecikmeli verildiğini biliyoruz. Şu an Kayseri için söyleyecek olursam; Şehir Hastanemizde radyoloji bölümü hariç ultrason ve MR’ların okunmasıyla ilgili küçük bir sıkıntımız var. Bunun nedeni de diğer hiçbir branşta, hiçbir şekilde randevu sisteminde sıkıntı yok, insanlar randevularını alıyorlar. Almayanlar da zaten gittiğinde direk muayene olup dönüyorlar. Birkaç saat bekleyip dönebilirler. Bu açıdan hiçbir bölümümüzde randevu sıkıntımız yok. Ancak radyoloji ile ilgili özellikle ultrason hizmeti alımında sıkıntı var. Geçen yılın mayıs ayına kadar, Sağlık Bakanlığı tarafından hizmet alımıyla ilgili gecikme söz konusu olmuştu. Yazın yapmış olduğumuz ihalede, ihaleyi alan firma tarafından şartlar yerine getirilmediği için iptal edilmişti. Şu an itibariyle yeniden ihale yapıldı. Alan firma da yakın zamanda hizmete başlayacak. Şu ana kadar biriken ne yazık ki 30 bine yakın okunacak sonuç var. Bunu çözmemiz adına arkadaşlarımız gece gündüz çalışıp bu sıkışıklığı ortadan kaldıracaklar. 30’a yakın radyoloji uzmanımız var; bu durum keyfe keder bir olay değildir” ifadelerini kullandı.

‘İSTEK ÇOK; HERKES MR, ULTRASON İSTİYOR’

EMAR ve Ultrason konusunda vatandaştan çok fazla talep olduğunu dile getiren milletvekili Tamer, “İşin içine girdiğiniz zaman daha iyi anlarsınız. Yıllarca başhekimlik yaptım, halkın sağlığa ulaşımını en kısa süre içerisinde hallettiğimi biliyorum. Radyoloji bölümünde 30 hekim var ve hiçbir bölümümüzde bu kadar yoğun sayı bulunmuyor. Ancak istek çok, herkes MR, ultrason istiyor. Tabi ki bunları eleştirmiyorum, sağlığın tasarrufu olmaz. Elimizden geldiği kadar hükümet olduğumuz zamandan bu yana tasarruf edeceğiz diye yola çıkmadık. Dolayısıyla alınan hizmetler takdire şayan bir durum. Kalıcı çözüm yapmak için doktor sayısıyla halletmek gerekir ki şu an çok fazla olduğunu belirtiyorum. Ben de isterim ki hastalar anında radyolojik sonuçlarına ulaşsın. Her ilçemizde 5 yıldızlı otel konumunda hastaneler yaptık ve şu an itibariyle hizmete devam ediyor. Gurur duymamak elde değil. Sağlık pahalı bir hizmet biliyorsunuz ama biz işin o yönüne bakmadan hizmete devam etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
CHP’li Ünalmış, “Eski il başkanı hangi aracı kullanıyor?” 6’lı masanın adayı yine belli olamadı! Yeniden Refah Partisi Kayseri Seçim Koordinasyon Merkezi ilk toplantısını yaptı İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KESİNTİSİZ ULAŞIM ÖNERİSİ İYİ Parti Kayseri teşkilatında görev dağılımı Önder Narin: Emeklilikte Adalet sağlanmalı CHP’li Ünalmış’dan, sürekli kaza yaşanan yol için iyileştirme talebi İYİ Parti’li Yücel, “Belediye, pazar esnafını cezalandırıyor” YRP’de SKM Başkanı Ferudun Öztaş oldu SP: ULAŞIMA YAPILAN ZAMLAR GERİ ALINMALI CHP’li Ünalmış: “Ulaşım fiyatında Konya’yı ikiye katladık” Vatan Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na eleştiri Gelecek Partili Özdağ’dan TÜVTÜRK Protestosu CHP’li Orhan’dan toplu ulaşım zammına sert tepki CHP'nin çiçeği burnunda İl Başkanı Genel Merkezde KAZIM YÜCEL: ZAMLARA DOYMADINIZ GİTTİ! Özdemir: Suriye’nin geleceğine okyanus ötesinden gelenler değil, bölgenin sahipleri karar verir SP: CUMHURBAŞKANI’NA YAPILAN HAREKET TEK KELİME İLE İĞRENÇTİR İYİ Partili Yücel: “Vatandaşın hakkını belediye meclisinde arıyoruz” Kazım Yücel'den Kadroya Alım Yöntemine Tepki CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Devrim Demirtaş oldu CHP İl Başkanı için “ortak aday” formülü İYİ Partili Yücel: “Mülteciler gitmek isterse sınıra kadar 5 otobüs verebilirim” CHP Kayseri İl Başkanlığı seçiminde gergin anlar Hukukçu Ünalmış, CHP Kayseri İl Başkanlığına aday oldu
×