Reklamı Kapat

Kayseri Protokolünden Mevlit kandili mesajları

Kayseri Protokolünden Mevlit kandili mesajları
Kayseri protokolü yaptıkları açıklamalarla Kayserililerin Mevlit kandilini kutladı.

İşte o kutlama mesajları…

 

BÜYÜKKILIÇ’TAN “MEVLİD KANDİLİ” MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, insanlığın kurtarıcısı peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in dünyayı şereflendirdiği gün olarak bilinen Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Büyükkılıç, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alan Mevlid Kandili mesajında, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav)’in zulmün, cehaletin hüküm sürdüğü, merhametin, erdemin, vicdanın kaybolduğu bir çağda insanlığın kurtarıcısı olarak dünyayı şereflendirdiğini hatırlattı.

Peygamber efendimiz ile birlikte değerlerini kaybeden insanlığın yeniden birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, cesaretin, adaletin, ahde vefanın, güzel ahlakın ve bütün iyi davranışların en güzel örneklerini yeniden kazandığını belirten Başkan Büyükkılıç, “Bizleri bu mübarek geceye ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Rabbimiz onu bizlere, ‘şahit, müjdeleyici, uyarıcı’ ve ‘dosdoğru yol üzere gönderilmiş bir elçi’ olarak tanıtıyor. Bizler de O’nun ümmeti olarak dosdoğru bir şekilde İslam’ı yüceltelim, sünnetini layıkıyla yerine getirelim, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştirelim” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Bu gece, ibadetlerimizin yanı sıra Kelamullah'a olan sevgimizi, saygımızı ve bağlılık duygularımızı yenileyip, kuvvetlendirelim. Peygamber Efendimiz (sav)’e salât-ü selâmlar getirilelim. O'nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuurunu tazeleyelim. Üzerimizde hakları olanları, büyüklerimizi, atalarımızı ziyaret edelim, yanlarına gidemiyorsak bile telefonla arayıp, hal hatırlarını soralım, dualarını isteyelim, bu vesile ile vefa ve kadirşinaslık ahlâkımızı yerine getirelim. Vefat etmiş yakınlarımızın, dostlarımızın ve büyüklerimizin kabirlerini ziyaret edip, onlar için dua ederek, iman kardeşliğimize ait sadakati yerine getirilelim. Bu vesileyle, rahmetin, mazlumların, insanlığın kurtarıcısı olan Peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’i saygıyla yâd ediyor, salât-u selam ediyorum. Aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu gecenin tüm insanlık için hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.”

 

AK PARTİ KAYSERİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU;

Yüce peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’ın doğumu vesilesi ile kutladığımız Mevlid Kandili’ni bir kez daha millet olarak birlik ve beraberlikle erişmenin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.  Dünyaya gelişiyle insanlığın maneviyatını değiştiren, iyilik, şefkat ve adalet ikliminin hâkim olmasını sağlayan sevgili peygamberimiz insanlığın sönmeyen nuru ve daimi yol göstericisidir. Zira yüce Allah O’nu âlemlere rahmet olarak göndermiştir. Bu sebepledir ki O’nun yeryüzüne teşrifi insanlık tarihinin en önemli hadisesidir. O’nun örnek hayatı bizlere dürüstlüğün, şefkatin, muhtaçlara yardımın, kimsesiz ve yetimin hakkını korumanın ve hayırlı bir insan olmanın en güzel örneğidir.

İslam dini temiz bir ahlak dinidir ve tüm insanlığı ebedi kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir. Bu davetin başlangıcı olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’ın dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam Âlemi ve insanlığa huzur, barış ve hoşgörü getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz eder, hayırlı kandiller dilerim.

 

MHP İL BAŞKANI ADNAN İNCETOPRAK’IN KANDİL MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, 17 Ekim Pazar gününü 18 Ekim Pazartesi gününe bağlayan gecede idrak edilecek olan Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in hayatında ve öğütlerinde, insanlığın hayatını aydınlatacak güzel örneklerin bulunduğunu ifade eden MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, “Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Hazreti Peygamber, maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır” ifadesinde bulundu.

İncetoprak, “Peygamber efendimizin doğumu, şüphesiz insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah, O'nu bütün alemlere rahmet olarak göndermiştir” diyerek mesajını şu şekilde sürdürdü:

“ Mevlid-i Nebi, Peygamberimizin insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun örnek ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme gecesi olmalıdır. Bu vesileyle, Mevlid Kandilinin ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyorum.”

 

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in, dünyayı teşrifleriyle kainata; huzur, barış, mutluluk ve rahmet getirdiğini söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar, kainata rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’ in varlık alemini şereflendirdiği zaman diliminin Mevlid Kandili olarak kutlandığını hatırlatarak, Mevlid Kandili’ni iyi değerlendirmek gerektiğine dikkat çekti. Başkan Çolakbayrakdar açıklamasında, “Peygamber Efendimiz (S.A.V) insanlığa huzur ve mutluluk reçetesi getirmiş ve geleceğe de örnek olmuştur. Mevlid Kandili, kutlu bir gecedir. İnsanlık, Hazreti Peygamber’in reçetesine her geçen gün daha çok ihtiyaç duymaktadır. Bu vesileyle Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecenin; vatanımıza, milletimize, gönül coğrafyamıza ve İslam Alemine; sağlık, mutluluk, bereket ve huzur getirmesini Yüce Rabbimiz’ den niyaz ederim” ifadelerine yer verdi.

 

BAŞKAN YALÇIN’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Mevlid kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında Hazreti Muhammed'in (S.A.V) dünyaya gelişinin insanlık tarihinin en önemli olayı olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçın, "O'nun gelişiyle birlikte insanlık karanlıktan aydınlığa, dalaletten hidayete ermiştir. İnsanlığın huzur ve saadet tarihi yeniden yazılmaya başlanmıştır. Bu nedenle insanlık tarihinin en önemli olayıdır" ifadelerine yer verdi.

Kandillerin aynı zamanda dua saati olduğuna da dikkat çeken Başkan Yalçın mesajını şu şekilde tamamladı:

"Hemşehrilerimizin kandilini tebrik ediyor, bu hayırlı gecenin başta ilçemiz, şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere bütün İslam âlemine hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Kıymetle hemşehrilerimizden de hayır dualarını bekliyorum.”

 

YENİDEN REFAH PARTİSİ KAYSERİ İL BAŞKANI ÖNDER NARİN

Yüce Allah ın insanlığa gönderdiği son peygamber olan Hz Muhammed S.A.V her yönüyle bizler için güzel bir örnek teşkil etmektedir. Hayatı ve yaşadıkları bizler için hala geçerli bir ders niteliğindedir. Dünyaya geldiği günü Mevlid Kandili olarak kutladığımız gibi aynı zamanda Onu daha iyi anlamak için bir vesile olarak görmeliyiz. Yaşadığı dönemde olan olaylar aslında günümüzde de farklı şekillerde tekrar etmektedir. Bu olaylara bizlerin bakış açısı ise Onun bakış açısı olmalıdır. Bunun en mümkün yolu ise Kainatın Efendisi ni iyi tanımakla mümkündür.

Bu güzel Mevlid kandili gecesinde bütün insanlık için dua edelim. Yaradan dan Peygamber efendimizi daha iyi anlamak için yardım dileyelim. Bu gecenin, tüm insanlığın Hz. Muhammed S.A.V daha iyi tanıması ve anlaması için bir vesile olmasını diliyor tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.

 

MMO KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL, MEVLİD KANDİLİ İLE İLGİLİ AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMAYI YAPTI

Mevlid Kandili Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğduğu gün olarak bilinen özel ve mübarek bir gündür. Bu günü idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Bu mübarek günde Âlemlere rahmet olan Hz. Peygamber’in anılmasına ve anlaşılması gerekmektedir. Çünkü Peygamber efendimizin Dünya’ ya geldiği dönemde, insanlar her türlü değer ölçülerini yitirmişlerdi. İnsanlık tarihinin en önemli olaylarından biri olan bu özel günde Peygamberimizi ve onun mesajlarını her yönüyle doğru tanımalı ve gösterdiği yoldan ilerlemeliyiz. Maneviyata her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz, Dünyada ki bütün insanların ortak sorunu olan Covid salgını ve insanların yaşadığı sıkıntıların bertaraf edilmesi için bu mübarek günleri değerlendirmeliyiz.
Mevlid Kandilinin, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olması dileğiyle, İslam Âlemi’nin Kandilini kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

PAYLAŞ
GÖNDER
×