Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi

Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi
Milli savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve il protokolü ile birlikte Erciyes Dağı’nın termal turizm ile de anılması ve bu potansiyelinin değerlendirilebilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Erciyes jeotermal sondaj alanında incelemelerde bulundu.

Erciyes’in potansiyelini arttırmak ve 12 ay kullanılabilir bir cazibe merkezi haline gelmesi için yapılan çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Murat Cahid Cıngı ve Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, Kültür ve Turizm İl Müdürü Şükrü Dursun, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı ve Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk’ün yer aldığı il protokolünün katılımlarıyla yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

“BURASI ÇOK ÖNEMLİ DESTİNASYONLARDAN BİRİ OLACAK”
Kayseri ve Türkiye için Erciyes’in önemine vurgu yapan Akar, “Kayseri’mizde Erciyes, bölge olarak çok büyük öneme haiz. Sadece Kayseri için değil, Türkiye için çok önemli bir yerdir. Yayla turizmi yıllarca yapıldı, kayak turizmi yapıldı, yapılıyor, her geçen gün daha da gelişiyor. Buna şimdi termal turizmin de katılmasıyla burası çok önemli destinasyonlardan biri olacak. Bu noktaya gelinmesinde emeği geçen belediye başkanlarımıza, bürokratlarımıza, milletvekillerimize, valilerimize, bakanlarımıza en içten teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde çok daha gelişmiş Erciyes bölgesinde buluşmak üzere hepinize iyi günler diliyorum, sağ olun, var olun, hayırlı olsun” diye konuştu.


“HAYALLERİMİZE KAVUŞTUK. ERCİYES DAĞI’NDA TERMAL SUYUMUZU BULDUK”
Başkan Büyükkılıç da incelemeler esnasında burada yaptığı açıklamada, “Hayallerimize kavuştuk. Cenab-ı Allah’a şükürler olsun, Erciyes Dağı’nda termal suyumuzu bulduk. İnşallah daha fazla bulacak ve umuyoruz ki daha sonraki süreçte derecesi de artacak. Şu anda 36 ila 38 arasında bir derece ile suyun seyrettiğini gözlemliyoruz. Erciyes’imizi 12 aya yayacak şekildeki bir projeyi böylece hayata geçireceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×