Kayseri OSB’de Teknik Kampüsün Temelleri 2025’te Atılacak

Kayseri OSB’de Teknik Kampüsün Temelleri 2025’te Atılacak
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulması planlanan ve geçen hafta sonu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılımlarıyla düzenlenen törenle protokolü imzalan Kayseri OSB Teknik Kampüsü için çalışmalar hızlandı.

Yaklaşık 35 bin metrekare alanda, 55 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak şekilde planlanan ve proje hazırlıkları süren Kayseri OSB Teknik Kampüsü için ilk temellerin 2025’te atılması hedefleniyor.

Kayseri OSB’de kurulacak teknik kampüse ilişkin açıklamalarda bulunan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Hayırsever Mehmet Altun’un destekleri ile yapılacak fakülte binası, meslek yüksekokulu binası ve ayrıca ilköğretim okulu için projelendirme çalışmalarının hız kazandığını belirtti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de üzerinde önemle durduğu bu projeye ilişkin çalışmaları aylar öncesinden başlattıklarını hatırlatan Başkan Yalçın, “Sayın Bakanımızla daha önce yaptığımız görüşmede ortaya çıkan teknik kampüs kurulması fikrini zamanla olgunlaştırarak, bir eğitim kampüsü oluşturulması için kollarımızı sıvamıştık. Sanayicilerimizin teknik eleman ihtiyacının karşılanması noktasında imzalarını attığımız protokolümüzle binaların yapımı için yeni bir aşamaya geçmiş olduk” dedi.

Kayseri OSB sanayicisi adına bu projeye büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Yalçın, “Kayseri OSB Teknik Kolejimiz içinde eğitim-öğretime devam eden Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu, bu projenin bitimi ile kendine ait bağımsız bir binaya kavuşmuş olacak. Ayrıca Kayseri Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulacak teknik bilimler fakültesi de yeni binasında bölgemizde faaliyetlerine başlayacak. Bunların dışında eğitimin temeli olan ilköğretim için de bir okul binası yapımını gerçekleştireceğiz. Bu üç eğitim binasının yapımı için proje hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. İnşallah 2025 yılı içinde temel atma aşamasına ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yapılacak eğitim binaları sayesinde Kayseri OSB’nin çehresinin değişeceğine olan inancını da paylaşan Başkan Yalçın, “Sanayicilerimizin menfaati neyi gerektiriyorsa o yönde adımlar atıyor ve planlamalar yapıyoruz. Özellikle nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanabilmesi ve ilerleyen yıllarda teknolojik gelişmelerin takip edilebilmesi bakımından eğitimin şart olduğunun farkındayız. Yürüttüğümüz Teknik Kampüs projesi sayesinde artık Kayseri OSB yalnızca üretimin üssü değil, eğitimin de üssü konumuna gelecektir. İnşallah kısa sürede bu konuma ulaştığımızı tüm Türkiye’ye göstermiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Yalçın, “Kayseri OSB Teknik Kampüsü için emek veren ve desteklerini esirgemeyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki başta olmak üzere, Kayseri Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Hayırseverimiz Mehmet Altun ve katkı sağlayan herkese, sanayicilerimiz ve şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş Bilal Erdoğan, “Gönül istiyor ki imam hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin” Evlatlarına sahip çık Kayseri! Pelin Çift: “Vatandaşlarımız kıymetli, tarihi eşyalarını müzelere bağışlayabilirler” Yaşayan Tarih Müzesi açılışı gerçekleştirildi Yahyalı ERVA Spor Okulu açıldı Kayserililer Gençlik Koşusu’nda buluşuyor CZN Burak hayatını kaybeden Turan için aileye taziye ziyaretinde bulundu TÜRKSAT 6A’YA YENİ LOGO
×