Kayseri OSB’de mali genel kurul için son gün!

Kayseri OSB’de mali genel kurul için son gün!
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Mali Genel Kurulu 18 Mayıs Çarşamba günü OSB Fuar alanında yapılacak. Bir gün kalan genel kurulda bakanlık onayına takılan seçim gündemin dışında kalınca sanayicinin ilgisinin hangi yönde olacağı merak ediliyor.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, daha önce Mali Genel Kurul’da seçim kararı da alacaklarını ve aynı gün OSB yönetim kurulunu da seçmek istediklerini açıklamıştı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Yönetim kurulu seçimleri için mevzuata aykırı olacağı yönünde görüş bildiren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, genel kurul gündeminde seçim konusunun görüşülmesine onay vermedi.

Yapılacak olan Mali Genel Kurula görevden uzaklaştırılan ve haklarında açılan halen Kayseri 3. Ağır Ceza mahkemesinde süren “Resmi belgede sahtecilik” suçlarından yargılanan eski başkan Tahir Nursaçan ve yönetiminde yer alan bazı isimlerin ise nasıl bir tavır sergileyeceği merak konusu oldu.

Bir önceki Mali Genel Kurul öncesi yaşanan olaylardan dolayı OSB’ne Sahip Çık Platformunun yaptığı çıkışlara itibar gösteren OSB sanayicilerinin bu genel kurulda takınakcakları tavrın ne olacağı ise beklentiler arasında yer aldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Tele takılan Karaleyleği işçiler kurtardı ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı
×