Reklamı Kapat

KAYSERİ OSB SANAYİCİSİNE AÇIK MEKTUP

KAYSERİ OSB SANAYİCİSİNE AÇIK MEKTUP
Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, sosyal medya hesabından bir basın bildirisi yayınladı. Kiracıoğlu, Kayseri’ye, siyasilere ve sanayiciye önemli mesajlar verdi...

Paylaşımında Kayseri OSB Sanayicilerine seslenen Kiracıoğlu, "Bizler 1,5 yıldır dillendirdiğimiz, Kayseri OSB’de ortaya çıkan zararların ve hukuksuzlukların üstünün örtülmemesi adına SANAYİCİMİZİN FERASETİNE GÜVENİYORUZ." dedi.

Kiracıoğlu'nun yaptığı paylaşımla Kayseri OSB'de yaşananlar ve gelinen noktaya ilişkin görüşlerini sanayicilere aktardığı basın bildirisinin tamamı şu şekilde:

"Kayseri OSB’nin Değerli Sanayicileri,

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu olarak bir araya geldiğimiz ilk günden bu yana, Kayseri OSB’nin ve sanayicimizin haklarını savunmak, yanlış gördüğümüz her işe yanlış demek, sanayicimiz ve şehrimiz için hayra vesile olmadığına inandığımız her işin şiddetle karşısında durmak gibi faziletli bir görevi üstlendik.
Kayseri OSB’de, görevden uzaklaştırılmış bulunan TAHİR NURSAÇAN VE ARKADAŞLARININ YÖNETİM TARZI, YAPTIĞI İŞLER, SANAYİCİYE KARŞI OLAN TAVRINI ELEŞTİRDİK.

Sanayicinin cebinden çıkan ve çıkacak olan her kuruşun hesabını ortaya koyduk ve kayıpları gözler önüne serdik. İsrafın önüne geçilmesi gerektiğini, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANIMIZIN DA BELİRTTİĞİ gibi Kayseri OSB bölge müdürlüğünün bir ticarethane olmaması gerektiğini anlatmaya çalıştık.

Hiç kimsenin şahsi işlerini sorgulamadık, özel yaşantısına dair parantezler açmadık, dedikodu, gıybet yapmadık. YAPILAN HARCAMALARIN YANLIŞLIĞINI DELİLLERİ VE SEBEPLERİNİ SIRALAYARAK şehrimiz insanına ve sanayicimize anlatmaya gayret ettik.

Platformumuzun yegâne amacı; Kayseri OSB sanayicisinin hakkını korumak, sanayicinin menfaatine uygun düşmeyen ne iş olursa olsun karşısında durmak, ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA SANAYİCİYE KATBEKAT YANSIYACAK MALİYETLERİN OLUŞMASININ ÖNÜNE GEÇMEK ve BUGÜNE KADAR OLUŞMUŞ VE OLUŞACAK ZARARLARI TAZMİN ETMEYE ÇALIŞMAK OLMUŞTUR.

Aradan geçen süreçte gelinen noktada, BİZİM ŞİKAYETLERİMİZİN KONUSU OLAN İŞ VE İŞLEMLERDEN DOLAYI Kayseri OSB eski başkanı Tahir Nursaçan ve yönetimindeki isimler, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca HUKUK ÇERÇEVESİNDE İLGİLİ KANUN VE YÖNETMELİKLER IŞIĞINDA görevden uzaklaştırıldı.

Bu sürecin en başından beri SİYASİ BİR YÖNÜNÜN BULUNMADIĞINI Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu olarak her zeminde kamuoyuna deklare ettik. KAYSERİ OSB YÖNETİMİNİN GÖREVDEN ALINMASI SÜRECİNİN SİYASİ BİR ŞEKLE BÜRÜNDÜRÜLMEK İSTENMESİNİ VE BUNA YÖNELİK BEYHUDE ÇABALARI da hayretle izledik.

Kayseri siyasetinde önemli yerleri bulunan siyasetçi büyüklerimizin de son birkaç gündür yaptıkları açıklamalar ile platformumuzun defaten dile getirdiği, “SİYASET DIŞI OLMA” ANLAYIŞININ NE KADAR DOĞRU OLDUĞUNUN GÖZLER ÖNÜNE SERİLMESİ DE bizlerin bu konudaki hassasiyetimizi bir kez daha teyit etmiştir.

BİZLER, HER TÜRLÜ GÖRÜŞE SAHİP VE ÇOĞUNLUK SANAYİCİ SAYISINA SAHİP OLAN KAYSERİ OSB’NE SAHİP ÇIK PLATFORMU olarak, siyasetin etki alanının içinde yer almadığı, hangi parti veya siyasi görüş olursa olsun, Kayseri OSB sanayicisine eşit mesafede bulunulduğu bir ortamın tesis edilmesinden yanayız.

12 Kasım Cuma günü yapılacak olan Kayseri OSB Mali Genel Kurulu’na ilişkin süreçte de SİYASİ YÖNLENDİRME ÇABALARINDAN UZAKTA TUTULAN, AKLI SELİM İLE YÜRÜTÜLEN, FARKLI AMAÇLAR TAŞIYAN VE SANAYİCİNİN ASLA KABULLENMEYECEĞİ DIŞ MÜDAHALEYE KAPALI bir genel kurul yapılması arzumuzdur.

Kayseri OSB sanayicisinin HÜR İRADESİNİN TAM OLARAK (kapalı oylama vb) TECELLİ EDECEĞİ bir genel kurul yapılmasının sağlanması, Kayseri OSB’de görevi devralan yönetiminin üstüne düşen bir yükümlülük ve zaruret olduğu kadar, şehrimizde sözü geçen ve dinlenen her kişi ve kurumun da üzerine düşen bir görevdir.

Bizler 1,5 yıldır dillendirdiğimiz, Kayseri OSB’de ortaya çıkan zararların ve hukuksuzlukların üstünün örtülmemesi adına SANAYİCİMİZİN FERASETİNE GÜVENİYORUZ. Sanayici olmayan insanların kapıdan içeri alınmayacağı, VİCDANLARA TERS DÜŞMEYECEK BİR ANLAYIŞ İLE YÖNETİLECEĞİNİ UMDUĞUMUZ VE BEKLEDİĞİMİZ MALİ GENEL KURULDA HER BİR SANAYİCİMİZİN KENDİ GELECEĞİNİ OYLAYACAĞINI bir kez daha hatırlatmak istiyoruz."

PAYLAŞ
GÖNDER
×