Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Kurban Bayramı Mesajı...

Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Kurban Bayramı Mesajı...
Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yalçın mesajında, “Manevi duyguların zirveye çıktığı, dinimizde önemli bir yeri olan Kurban Bayramı’na hep beraber ulaşmış olmanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.” dedi.

Yalçın, “Dinî bayramlarımız; yoksulların, muhtaçların ve kimsesizlerin hatırlandığı, sıla-i rahimin gerçekleştirildiği, küskünlüklerin, dargınlıkların ve kırgınlıkların nihayete erdirildiği günlerdir. Bayramlar, dayanışma ve yardımlaşma ve birlikte yaşama kültürümüzün güçlendirilmesine emsalsiz katkılar sağlayan müstesna zamanlardır.” diye konuştu.

Başkan Yalçın, mesajını şöyle sürdürdü:

“Kurban Bayramı, “yaklaşmak, yakınlaşmak” anlamlarını ihtiva etmesi münasebetiyle, nefislerimizi yapacağımız ibadetler ve iyiliklerle Yüce Mevla’ya daha yakın kılmak için fırsattır. Hazreti İsmail (A.S.)’in Allah(cc)’ın buyruğuna sonsuz teslimiyeti Kurban Bayramının manasını telakki etmede bize yol gösteren bir rehberdir.

Bilhassa, bu mübarek günlerde, dünyanın dört bir yanında akmakta olan kan ve gözyaşlarının durması, ellerin ve kalplerimizin dostluk ve kardeşlikte birleşmesi Yüce Allah’tan niyazımızdır. Cennet vatanımız üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan hain planların Milletimizin sarsılmaz iradesi karşısında hüsrana uğrayıp yok olması en büyük duamızdır. Bu duygularla; aziz şehitlerimizin ailelerinin, gazilerimizin, sanayicilerimizin, hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; Yüce Allah’tan daha nice bayramlara bizleri ulaştırmasını niyaz ediyorum.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×