Kayseri OSB Başkanı Yalçın: TOGG Türk sanayicisine heyecan ve güç katacak

Kayseri OSB Başkanı Yalçın: TOGG Türk sanayicisine heyecan ve güç katacak
Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bundan tam 11 yıl önce dünyaya duyurduğu rüya projenin Cumhuriyetin 99. yılında gerçekleşmesinin Türk sanayicisine heyecan ve güç katacağını söyledi.

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, TOGG’un üretimin yapılacağı Bursa Gemlik’te kurulan yerli ve milli otomobil fabrikasının açılışına ilişkin açıklamada bulundu. Türk sanayisinin 60 yıllık hayalinin artık gerçeğe dönüştüğünü ifade eden Başkan Yalçın, TOGG’un Türkiye ve dünya yollarında insanlığa hizmet edecek olmasından büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirtti.

Türkiye’de son 20 yılda büyük kazanımlar elde edildiğinin altını çizen Başkan Yalçın, “Ülkemizin, üretimde, sanayileşmede, otomotiv sanayinde ve özellikle savunma sanayinde ulaştığı başarılar ve yerli üretim kapasitesinin artması sanayiciler olarak bizlerin göğsünü kabartmaktadır. TOGG’un yerli otomobilimiz olarak üretime başlaması Türkiye’nin ulaştığı gelişmişlik düzeyi ve kapasiteyi gözler önüne sermektedir. Otomotiv sektöründe dünya piyasalarında dengeleri değiştirecek bir oyuncu olarak TOGG’un varlığını çok önemsiyorum. Milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. TOGG’un fabrikasının açılması dinamikleri tetikleyecektir. Kısa sürede yeni fabrikaların ve yerli markaların üretileceğine olan inancımı da paylaşmak istiyorum.” dedi.

TOGG’un üretilecek modellerinin elektrikli motorlara sahip olmasının, karbon kaynaklı yakıtların çevre etkileri başta olmak üzere, maliyet sorunlarının düşünüldüğünde çok büyük bir önem arz ettiğini kaydeden Başkan Yalçın, “6 ayrı renkte Anadolu’yu dünyaya yansıtacak olan TOGG, Türkiye’nin gerçekleştirmeyi başardığı sayıları giderek artan başat projelerden biri olmuştur. Ülkemizin dünya pazarlarındaki gücünü artıran birçok projeyi ve TOGG’u milletimize kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, girişim grubunun değerli temsilcilerine ve katkısı bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum. Yüce Allah’tan milletimizin başarılarını daim kılmasını niyaz ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Yalçın, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin verimliliği ve tasarrufu ön planda tuttuğunu hatırlatarak, TOGG’un uygun olan modellerinin, fabrikanın üretim kapasitesinin artmasının ardından ihtiyaçlar ölçüsünde satın alınacağını ve sanayicilere verilen hizmetlerde kullanılmaya başlanacağını sözlerine ekledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×