Kayseri Mobilyacılar Odası ERVA Spor Okulu açılışı gerçekleştirildi

Kayseri Mobilyacılar Odası ERVA Spor Okulu açılışı gerçekleştirildi
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek tarafından çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve spor yapmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ERVA Spor Okullarının 33’üncüsü Kayseri Mobilyacılar Odası ERVA Spor Okulları Sancaktepe Mahallesi'nde açıldı.

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Belediyesi ve Kayseri Mobilyacılar Odası iş birliği ile Kayseri Mobilyacılar Odası ERVA Spor Okulu düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Kayseri Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Sarıkaya, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK: “BİZ SADECE SPOR OKULU AÇMIYORUZ”
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan açılış töreninde konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, "Beni çok mutlu eden her açılışında beni başka yere görüren ERVA açılışında yine birlikteyiz. Biz sadece spor okulu açmıyoruz, savaş veriyoruz. Biz çocuklarımızın kötü alışkanlıkların eline düşmemesi için, onları zehirlemek isteyenlere fırsat vermemek için, gençlerimize kurulan tuzakları yıkmak için büyük bir mücadele veriyoruz. Çocuklarımızı zehirlemeye çalışanlara emniyetimiz ve jandarmamızın demir yumruğunu her zaman gösteriyoruz. Ama her zamanda çocuklarımızın da yakıştıkları yer olan spor okullarında, kütüphanelerde, okullarda, ilim ve bilim merkezlerinde olmaları için elimizden gelen gayreti her zaman gösteriyoruz. Kayseri'de bu işin çözüm ortağı bugün buradaki tüm STK'lardır. O yüzden Kayseri'de bugün 33’üncü ERVA Spor Okulu'nu açıyoruz. Ben ‘Bunu nasıl başardınız?’ diye sorduklarında ‘bunu ancak Kayseri başarabilirdi’ diyorum. Kayseri'de büyük projelerin mimarı olan Ercan Sarıkaya kardeşimin, yönetimi ile beraber özellikle gençler ve çocuklar söz konusu olduğunda içinin titrediğini ve neler yapabildiğini, her zaman bana da bunu ifade ettiğini biliyorum. Elini taşın altına koydu. Biz ‘Kayseri Mobilyacılar Odası olarak varız’ dedi. Bu bina Büyükşehir Belediyesi’nden Kocasinan Belediyesi’ne geçti. Ordan da bizim himayemize geçti. Tefrişatı yapıldı. Kayseri Mobilyacılar Odası tarafından gençlerimizle bir araya gelme olarak burayı kısa bir sürede harika bir yer haline getirdiler ve spor okulunu açtılar. Annelerimiz, buraya sahip çıkın, burası size emanet. Ne olur buraya sahip çıkın, bura sizin. Bura sizlere ve çocuklarımıza emanet. Sancaktepe’den şampiyonlar çıkacak" diye konuştu.

Kayseri Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Sarıkaya ise, "Kayseri bir esnaf şehridir. Ahilik kültürünün de hakim olduğu bir şehir. Kayseri'nin insanı ve esnafı 900 yıldır değerini yitirmeyen şehirdir. Kayseri’ye bu zamana kadar 10 Milyar TL kazandırmış bulunuyoruz. Amacımız daha çok üretmek ve yarınımız gençlerimize iş imkanları sağlamak. Gelecek nesillerin sağlıklı, zinde ve donanımlı yetişmesini sağlamak ve bu doğrultuda hazırlanan projelere destek vermek de bizler için bir borçtur. Hatta borçtan da öte bence bir vebaldir. Bu anlamda ‘ERVA’ gibi, ‘Her Ev Bir Okul’ gibi projelerle bizleri bu vebalden kurtaran valimize şükranlarımızı ifade etmek istiyorum. Açılışlını yapacağımız tesisin Sancaktepe başta olmak üzere çevre mahallelere ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

ALİ İHSAN KABAKCI: “ERVA’DA YOĞUN BİR SPORCU SAYISINA ULAŞMANIN DA KEYFİNİ YAŞIYORUZ”
Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı da, "Kurum olarak sporun içerisindeyiz. Gençlerle bir takım çalışmalar yürütüyoruz ama özellikle ulaşamadığımız, yetişemediğimiz alanlarda hem spor yaptırmak adına çok heyecan ve gayret içindeyiz. Gençliğe çeşitli imkanlar verebilmenin gayreti içerisindeyiz. Özellikle 32 kulübümüzün kurulduğu ve toplamda da 37 kulüp çalışmasının yürütüldüğü ERVA Spor Okulları'nda yoğun bir sporcu sayısına ulaşmanın da keyfini yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra dua edilmesinin ardından protokol üyeleri ve çocuklar tarafından dua eşliğinde kurdele kesimi yapılarak, Kayseri Mobilyacılar Odası ERVA Spor Okulu gezildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×