Reklamı Kapat

Kayseri milletvekilleri TBMM’de yemin etti

Kayseri milletvekilleri TBMM’de yemin etti
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 28'inci yasama dönemi bugün başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yönettiği ilk oturumda Kayseri milletvekilleri sırayla yemin etti.

TBMM 28'inci yasama dönemi vekillerin yemin töreniyle başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, meclise giren en yaşlı vekil sıfatıyla oturumu açtı ve yönetti. Yeni milletvekilleri alfabetik sıraya göre yemin etti.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende Kayseri milletvekilleri sırayla yemin etti.

Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, bakanların sonra yemin etmesi kararı nedeniyle bugün yemin etmedi.

AK Parti Kayseri Vekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı, Sayın Bayar Özsoy;

CHP Kayseri  Milletvekili Aşkın Genç; Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan (CHP listesinden seçildi); MHP Kayseri Milletvekilleri İsmail Özdemir, Baki Ersoy; İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş yemin etti.

MİLLETVEKİLİ YEMİNİ

“Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet'e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Parti Talas İlçe Başkanlığına İskender Akalın seçildi CHP’li Ünalmış'tan belediyeye tepki Saadet Partisi’nden ‘Dert Meclisi’ duvarı Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi sonuçlandı Ahmet Karagöz ve kadrosu, SP Talas ilçe yönetimini devraldı İYİ Partili Yücel: “Talas tramvay hattı bir an önce açılmalı, 80 bin nüfus mağdur olmamalı” Özhaseki: “Güvenli şehirler inşa etmenin tek yolu kentsel dönüşüm” Arıkan: “Bu anayasa perileri niçin geliyor” Bakan Yardımcısı Gürcan, Kayseri’de AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yürütme Kurulu Listesi açıklandı CHP’de Başkan Keskin, yeniden aday Yücel: Faruk Molu'nun İsmi Yaşatılmalı BBP Kayseri il başkanı Erkan Demirci oldu İYİ Parti Talas ilçe başkanı Haymana istifa etti MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt MHP İl Başkanı Demirezen’den 14. Olağan İl Kongresine davet Coşkun, “Kayseri’nin sorunlarını, Mecliste gündeme getirmek için özel çalışmalar yürütüyoruz” Saadet Partisi Samsun Milletvekili Karaman, “Kayseri’nin sorunlarını meclise taşıyacağız” CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’den Öğretmen ve Öğrencilere Başarı Dileği Demirezen: "12 Eylül'de Türk milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir" CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor” Milletvekili Çopuroğlu, “12 Eylül darbesi bir kara lekedir” İYİ Partili Çalıksoy, “Başakpınar ve Kuruköprü’de bulunan asbestli boru sorunu çözülmelidir” CHP İl Başkanı Keskin, “Devam et derlerse aday olacağım” CHP İl Kongresine gidiyor
×