Kayseri merkezde hava kalitesi ‘iyi’

Kayseri merkezde hava kalitesi ‘iyi’
Kayseri’nin merkez ilçelerinde yapılan hava kalitesi seviyesi raporuna göre Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerinde hava kalitesi 47 Hava Kalite İndeksi (HKİ) ile ‘iyi’ kategorisinde yer alıyor.

Kayseri’de kış ayları sebebiyle ısınma için kullanılan soba ve doğalgaz gibi etkenler hava kalitesini de etkiliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından paylaşılan Hava Kalite raporuna göre, Kayseri’nin merkez ilçeleri Talas, Kocasinan ve Melikgazi’de hava kalitesi ‘iyi’ olarak kategorilendirilirken, Melikgazi ilçesi OSB ve Hürriyet Mahallesi’nde ise Hava Kalite İndeksi (HKİ) ‘orta’ kategorisinde yer alıyor.
Kayseri’de HKİ şu şekilde;
Talas: 47 HKİ – İYİ
Kocasinan: 47 HKİ- İYİ
Melikgazi: 47 HKİ- İYİ
Kayseri-Trafik Bölgesi: 73 HKİ- ORTA
Hürriyet: 57 HKİ-ORTA
OSB: 54 HKİ – ORTA
HAVA KALİTE İNDEKSİ NEDİR
Hava Kalitesi Endeksi, belirli bir yerdeki havanın kalitesinin ifade edilmesi için kullanılan ölçüdür. Hava Kalitesi ölçümlerinde gösterge sayısının yükselmesi artan hava kirliliği yüzdesinin ciddi sağlık sorunlarına neden olacağını belirtir. HKİ değerinin 100 olması, genellikle ulusal hava kalitesi standardına karşılık gelir. 100'ün altındaki indeks değeri, genel olarak iyi bir durumun göstergesidir. HKİ değeri 100'ü aştığında, hava kalitesinin sağlıksız olduğu düşünülür.

PAYLAŞ
GÖNDER
FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak” Saatteki hızı 100 kilometreyi bulan fırtına Kayseri’yi etkisi altına aldı Sandıkta Saklı Güzellikler Gün Yüzüne Çıktı AGD’Lİ ÖĞRENCİLER FİLİSTİN İÇİN MEYDANDA ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI 1 ARALIK’TA BAŞLIYOR CHP’li Avcı: “Ülkemizde her gün en az iki kadın katlediliyor” Çevre, İklim, Turizm ve Medya Konferansı gerçekleştirildi Kayseri’de hafta sonu kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor Özhaseki, Büyükkılıç Ve Gazeteciler Kayseri'de İklim, Çevre, Kültür Ve Turizmi Masaya Yatıracak Erciyes Kayak Merkezi bilet tarifeleri belirlendi 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı... Başöğretmen 'Mustafa Kemal Atatürk' Öğrenciler tarihi hem sınıfta hem de yerinde öğreniyor Rektör Karamustafa’dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı 2035’TE HER 2 ARAÇTAN BİRİ ELEKTRİKLİ OLACAK Bakan Özhaseki 5.2’lik depreme Adıyaman’da toplantı sırasında yakalandı Vali Gökmen Çiçek: Kayserililere sözümüz olsun Engelli bireylere akülü araç dağıtım töreni düzenlendi Kayseri Barosu, İsrail’e suç duyurusunda bulundu
×