Kayseri merkezde hava kalitesi ‘iyi’

Kayseri merkezde hava kalitesi ‘iyi’
Kayseri’nin merkez ilçelerinde yapılan hava kalitesi seviyesi raporuna göre Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerinde hava kalitesi 47 Hava Kalite İndeksi (HKİ) ile ‘iyi’ kategorisinde yer alıyor.

Kayseri’de kış ayları sebebiyle ısınma için kullanılan soba ve doğalgaz gibi etkenler hava kalitesini de etkiliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından paylaşılan Hava Kalite raporuna göre, Kayseri’nin merkez ilçeleri Talas, Kocasinan ve Melikgazi’de hava kalitesi ‘iyi’ olarak kategorilendirilirken, Melikgazi ilçesi OSB ve Hürriyet Mahallesi’nde ise Hava Kalite İndeksi (HKİ) ‘orta’ kategorisinde yer alıyor.
Kayseri’de HKİ şu şekilde;
Talas: 47 HKİ – İYİ
Kocasinan: 47 HKİ- İYİ
Melikgazi: 47 HKİ- İYİ
Kayseri-Trafik Bölgesi: 73 HKİ- ORTA
Hürriyet: 57 HKİ-ORTA
OSB: 54 HKİ – ORTA
HAVA KALİTE İNDEKSİ NEDİR
Hava Kalitesi Endeksi, belirli bir yerdeki havanın kalitesinin ifade edilmesi için kullanılan ölçüdür. Hava Kalitesi ölçümlerinde gösterge sayısının yükselmesi artan hava kirliliği yüzdesinin ciddi sağlık sorunlarına neden olacağını belirtir. HKİ değerinin 100 olması, genellikle ulusal hava kalitesi standardına karşılık gelir. 100'ün altındaki indeks değeri, genel olarak iyi bir durumun göstergesidir. HKİ değeri 100'ü aştığında, hava kalitesinin sağlıksız olduğu düşünülür.

PAYLAŞ
GÖNDER
“Erciyes’i önümüzdeki dönemde termal turizmle de buluşturacağız” KESOB ile Türkiye İş Bankası arasında işbirliği protokolü imzalandı Türkiye’de Kayak Eğitiminin Merkez Üssünde 7’den 70’e Herkes Kayak Öğreniyor Başkan Akay, “Milletvekilliği için görüşmüş olsam kimseden gizlemem!” Sarıoğlan’da Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi açıldı Okul servis ücretlerine zam geldi Karaismailoğlu: 2022’de Yerli Ve Milli Uygulamalarla 138 Bin 445 Siber Saldırıyı Engelledik Bakan Akar, tarihi kalede vatandaşlarla buluştu Kayseri’de vatandaşlar tepkili, dinamit fabrikası istenmiyor Büyükkılıç, Erciyes'te Kayak Severlerle Buluştu LÖSEV mutlu et paketleri ile mutluluk paylaştıkça çoğalıyor YRP ve HÜDA PAR, Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıları kınadı MÜSİAD ‘Başarı Ödülleri’ sahiplerini buldu Beklenen kar yağışı Erciyes’te başladı Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığına İbrahim Kaya atandı İsveç'te Kur'an-I Kerim'in Yakılması Yahyalı’da Protesto Edildi ASKON’DAN BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETLERİ Meteoroloji’den, Kayseri için sarı ve turuncu kod uyarısı Kayseri için "sarı" uyarı: Fırtına ve sağanağa dikkat Regaib Kandili bugün idrak edilecek BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN REGAİB KANDİLİ KUTLAMA MESAJI Başkan Büyükkılıç'a Yılın İlk Ödülü TBB'den Odakır: “Melih Eymen için de elimizden geleni yapalım” Büyükkılıç: “Sanayicimiz çalıştıracak eleman arıyor, illa kamu olacak diye bir şey yok” Korkutan deprem!
×