Kayseri Karadenizliler Derneği'nden asker selamı

Kayseri Karadenizliler Derneği'nden asker selamı
Kayseri'de yaşayan Karadenizlileri buluşturmak ve bir çatı altında toplamak için Kayseri Karadenizliler Derneği kuruldu. Açılış törenin de Türk bayrağı açan Karadenizliler, Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiğe asker selamı göndermeyi de ihmal etmedi.

Geçtiğimiz günlerde il protokolünün katılımı ile resmi açılışı yapılan Derneğin açılışında, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve iş adamları Karadenizlileri yalnız bırakmadı.

Kayseri Karadenizliler Derneği Başkanı Prof. Dr. Sefer Kumandaş, "Kayseri''de 5 binin üzerinde Karadenizli olduğunu düşünüyoruz. Bu Karadenizli arkadaşımızın bir araya gelmeleri, dertleriyle hemhal olmaları, millet ve vatan meselelerini konuşmalarını, kendi kültürlerini gelecek nesillere anlatmakta bile zorlandıkları bu gurbet ellerinde daha iyi kültürel faaliyetleri pekiştirerek kendi nesillerine iletmeleri, Kayserili hemşerilerimizle ortak kültürel faaliyet yürütmeleri için derneğimiz kurulmuştur." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dua edildi ve kurdele kesilerek dernek açıldı. Kurdelenin kesilmesinin ardından protokol üyelerine Karadeniz''e has yemekler ve yöresel ürünler ikram edildi. Açılış törenin son bölümünde ise Türk bayrağı açan Karadenizliler, Barış Pınarı Harekatı''na katılan Mehmetçiğe asker selamı göndermeyi de ihmal etmedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×