"Kayseri, Kapadokya'nın merkezinde sayılıyor ve yurt dışından yabancıların gelmesi son derece kolay

Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, Mobilyada Moda Show 2024 açılış töreni için Kayseri’ye geldi. Ağar burada yaptığı açıklamada, “Kayseri, coğrafyası itibariyle de Anadolu'nun merkezinde ve Kapadokya'nın da bir nevi merkezinde sayılabilecek bir ilimiz. Dolayısıyla buraya yurt dışından yabancıların gelmesi son derece kolay. Uluslararası bir havalimanımız var. Karayolu ulaşımı çok daha rahat artık. Dolayısıyla bu anlamda Kumsmall bence mobilya sektöründeki Kayseri'nin de potansiyelinde de teslim etmek gerekir” dedi.

KumsMall Alışveriş Merkezi’nde Mobilyada Moda Show 2024 açılış töreni gerçekleştirildi. Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, 1HA mikrofonlarına yapmış olduğu açıklamada, "Temmuz 2022’de Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri’yi ziyaretleri vesilesiyle o dönemde de açılışında bulunmuştum ve alanı ayrıntısıyla gezme şansı buldum. O dönemden bu döneme 2 sene içerisinde büyük bir gelişme kaydettiğini de çok büyük bir mutlulukla gördüm.
Nasıl ki o zaman daha yollar, tramvay hattı, o noktada bazı ulaşım anlamında bilhassa çok büyük eksiklikleri vardı. Ama bunların çok kısa zamanda valiliğimizin, büyükşehir belediyemizin, ilçe belediyelerimizin, hükümetimizin, Cumhurbaşkanımızın destek ve katkılarıyla çok kısa bir zaman içerisinde tamamlandığını gördüm. Tabii bir şey hemen yapıp bitmez, daha da geliştirilecek. Kayseri, coğrafyası itibariyle de Anadolu'nun merkezinde ve Kapadokya'nın da bir nevi merkezinde sayılabilecek bir ilimiz. Dolayısıyla buraya yurt dışından yabancıların gelmesi son derece kolay. Uluslararası bir havalimanımız var. Karayolu ulaşımı çok daha rahat artık. Dolayısıyla bu anlamda Kumsmall bence mobilya sektöründeki Kayseri'nin de potansiyelinde teslim etmek gerekir. Bu anlamda bu potansiyellerin birleşmesiyle birlikte Kumsmall’ın önümüzdeki günlerde çok daha büyük faaliyetlere çok daha gelişen faaliyetlere ev sahipliği yapacağını canı gönülden inanıyor ve bunu da görüyorum. Bu önemli bir şey. Katılımcı ne kadar fazla olursa o kadar fazla zaten destek elde edilme imkanı oluyor” diye konuştu.


‘KAYSERİ TİCARETİN MERKEZİ VE MOBİLYANIN BAŞKENTİDİR’

İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya ise, “Kayseri ticaretin merkezi ve aynı zamanda mobilyanın başkentidir. Kumsmall da bu başkentin bu mobilyanın hem de Kayserimizin vitrini olmuş. Tabii ki mobilya burada ana güç lokomotif ve Kayserimizin ihracatı büyüyor, değişiyor. Yerelde çok güçlü bir destek var, onu gördüm. Biz de elimizden gelen desteklerle URGE projeleriyle, diğer tanıtım desteklerimizle, yurt içi, yurt içi fuar katılımlarımızla inşallah hem buraya daha fazla müşteri getireceğiz hem Kumsmall’ın, Kayserimizin mobilya ihracatı artacak, hem de Kayseri'nin ihracatı artacak. Kayserimizde bu potansiyel var” şeklinde konuştu.


Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de, “Bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum. Kayseri ile ilgili her konuda, aslında her ille ilgilendikleri gibi Kayseri kendi memleketleri olma sebebiyle gerçekten biz aradığımızda en ufak bir meselede bile o konularla ilgili Kayseri’nin önünü açabilmek için mücadele ve güç veriyorlar. İhracat rakamları açıklandı ve onların yüzünü ak etmek için ayrı bir motivasyonla çalışıyoruz. Buranın tanıtımı için destek istemiştik ve çok büyük destek verdiler. Nasıl ki Kayseri’nin Erciyes’i, Kalesi, Sultan Sazlığı gibi değerleri varsa Kumsmall’da artık öyle bir değeridir” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş Bilal Erdoğan, “Gönül istiyor ki imam hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin” Evlatlarına sahip çık Kayseri! Pelin Çift: “Vatandaşlarımız kıymetli, tarihi eşyalarını müzelere bağışlayabilirler” Yaşayan Tarih Müzesi açılışı gerçekleştirildi Yahyalı ERVA Spor Okulu açıldı Kayserililer Gençlik Koşusu’nda buluşuyor CZN Burak hayatını kaybeden Turan için aileye taziye ziyaretinde bulundu TÜRKSAT 6A’YA YENİ LOGO
×