Reklamı Kapat

Kayseri esnafı, GLT Pırlanta Semineri’ne büyük ilgi gösterdi

Kayseri esnafı, GLT Pırlanta Semineri’ne büyük ilgi gösterdi
Adana, Ankara, Antalya, Bursa ve Samsun’dan sonra GLT Pırlanta Seminerleri, Kayseri ile tam gaz devam ediyor. Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği’nin büyük desteği ve işbirliğiyle düzenlenen Bağ Kuyumculuk, Ediz Dereli, Goldium Jewellery ve ALB Yatırım firmalarının sponsor olduğu Pırlanta Semineri’ne 100’ün üzerinde kuyumcu esnafı katıldı.

İstanbul Kuyumcular Odası bünyesinde hizmet veren Türkiye Gemoloji Laboratuvarı GLT’nin pırlanta, renkli taşlar ve sertifikasyon konusunda sektörü bilinçlendirmek amacıyla başlattığı eğitim seminerleri devam ediyor. Sponsor firma ve markalarımızın desteğiyle Adana, Ankara, Antalya, Bursa ve Samsun’dan sonra GLT Pırlanta Seminerleri, Kayseri ile sürüyor. GLT,  Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği’nin büyük desteği ve önemli katkısıyla Wyndam Grand Kayseri Oteli’nde sektör mensuplarına ‘Pırlanta Eğitim Semineri’ verdi. Sektörün sorunlarıyla ilgili yoğun programı nedeniyle seminere katılamayan İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, etkinlik için bir video mesaj gönderdi. Başkan Atayık, mesajında büyük desteği nedeniyle Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti, İKO Yönetimi olarak her zaman kuyumcu oda ve derneklerin yanında olacaklarını söyledi. Atayık, video mesajında pırlantalı ve değerli taşlarda sertifikasyonun önemine değindi ve esnafın Diamond Services DS ile yapılan işbirliği sonucunda %100 doğruluklu analiz yapan GLT-DS uluslararası sertifikasyonunu kullanmaya çağırdı. Son derece verimli geçen etkinliğe 100’ün üzerinde esnaf katıldı. Etkinlikte Türkiye Gemoloji Laboratuvarı (GLT) Yöneticisi gemolog Emre Günay, katılımcılara pırlanta, elmas ve diğer değerli taşlar hakkında ayrıntılı bilgi paylaştı. Etkinlik boyunca İKOHABER.COM ve Gold News Yayınlar Genel Direktörü Münevver Çalış ve ekibinin organizasyonun sponsorları olan Bağ Kuyumculuk, Ediz Dereli, Goldium Jewellery ve ALB Yatırım standlarında yeni ürün ve koleksiyonlarını sergiledi. Seminer sonunda İKOHABER.COM ve Gold News Yayınlar Genel Direktörü Münevver Çalış, Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu.

GLT eğitiminin devamını bekliyoruz
Seminerde sponsor firmalar ve katılımcı esnafla tek tek ilgilenen Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak, pırlantalı ve değerli taşlı mücevherde eğitim ve sertifikasyonun önemine değindi, GLT Pırlanta seminerinin yeniden yapılmasının önemine dikkat çekti. Başkan İncetoprak, eğitim için İstanbul Kuyumcular Odası Yönetimi ve sponsor firmalara teşekkür etti.

“Sektörümüz adına düzenlemiş olduğumuz böyle bir eğitim programına şahsım ve tüm esnafım adına başta İstanbul Kuyumcular Odamız olmak üzere eğitime katkı sağlayıp sponsor olan firmalarımıza şükranlarımı sunuyorum. Biliyoruz ki piyasalarda pırlantalı ve değerli taşlarla bezenmiş mücevherlere talep artmıştır. Bizlerin de bu piyasa şartlarında işimiz gereği duyarsız kalmayacağımızı ve taşla alakalı bilgi birikimine ve donanımına sahip olmamız gerekmektedir. Bu vesile ile başlatmış olduğunuz eğitim programına sektör olarak bizler de katıldığımız için çok mutluyuz. Bu eğitimlerin bundan sonra da devamını bekliyoruz. Ben sözümü fazla uzatmadan eğitime katılan arkadaşlarıma başarılar diler, emeği geçen bütün kardeşlerimize tekrardan teşekkürlerimi bildirir, saygılar sunarım.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı Karaismailoğlu: Turizm merkezli havalimanlarında bu yaz 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verildi Bez bebek satmak için 4 dil öğrendiler Kayseri’ye şehit ateşi düştü..! Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Çağan’dan Abdulkadir Güneş’e ziyaret Büyükkılıç: "İtfaiye Ekiplerimiz Gece Gündüz Demeden Çalışıyor" Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Erciyes'te devam ediyor Hikmet Cıngıllı Anaokulu Talas’ta açıldı ERÜ’de sergilenecek tiyatro oyununun yasaklanması, Baro ve Rektörü karşı karşıya getirdi Ahmet Bahçecigil; “Bağımsız Adaylar KTO’ya katkı sağlayacak” Şeker pancarı alım fiyatı 3’üncü defa güncellendi Hausen Emlak CEO'su İlgün, KTO meslek komitesi seçiminde iddialı çalışıyor AYDEMİR, KTO KOMİTESİ İÇİN BAĞIMSIZ ADAY OLDU Erkilet’te yağmur suyu yollarda birikti, trafik aksadı Ağaçlar Ayakta Ölür’ oyunu Kayseri’de Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan’dan Öz İplik İş Sendikasına ziyaret TÜRKİYE’NİN AYAĞINA VURULMUŞ PRANGALARI KIRDIK Yemliha’yı dolu vurdu Valilikte İki Protokol Birden İmzalandı Rektör Altun, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’ı Ziyaret Etti Erciyes Dağı’na sezonun ilk karı yağdı..! 'Milli Elektrikli Trenlerin” seri üretimine başlandı Kayseri için 'sarı' uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat! Trafik ışıklarında görme engelliler için sesli sistem ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektörlük Mazbatasını Aldı
×