Kayseri Eğitim Bir Sen 2. Kütüphanesini Açtı

Kayseri Eğitim Bir Sen 2. Kütüphanesini Açtı
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube, Kayseri’de ikinci kütüphanesini Kurucu Genel Başkanları Mehmet Akif İnan’ın adını taşıdığı Kocasinan Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesinde açtı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, sendika olarak eğitim çalışanlarının özlük ve özgürlük mücadelesini verirken bir yandan da öğrencilerimiz için çalışma ve okuma ortamları hazırlamaya çalışıyoruz, dedi.

Mehmet Akif İnan Kütüphanesinin açılışına Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da katıldı. Genel Başkan Sayın Ali Yalçın, yedi bölgeye yedi güzel adam kütüphanesi planlamıştık fakat yedi bölgeyle sınırlı kalmadı şubelerimizin kütüphane açmaları Türkiye’ye yayıldı, ifadelerini kullandı.

Ali Yalçın, gelecek nesillerimiz için böyle bir kütüphane açan Kayseri Şubemize ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Kurucu Genel Başkanımız ve yedi güzel adam bizim kültürümüzün yapı taşlarıdır. İlim ve irfan yolunda Erdem Beyazıt, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan ve diğer sanatçılarımız medeniyet değerlerimizi sanatlarının merkezine koymuşlardır, dedi.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Abudder Elbey, “Kütüphanemizi öğrencilerimizin istifadesine hazırlamak için aralıksız çalıştık, kütüphanemizin raflarını kitaplarla doldurduk ve aynı zamanda Yedi Güzel adam Koridorunda öğrencilerimiz için oyun masaları hazırladık.” dedi

Mehmet Akif İnan kütüphanesinin açılışı Kocasinan İlçe Şube Müdürlerinin, okul müdürlerinin, eğitimcilerin ve davetlilerin katılımıyla yapıldı.  

PAYLAŞ
GÖNDER
KAYÜ Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi Mezunlarını Verdi ERÜ Veteriner Fakültesi’nde 25. yıl etkinliği düzenlendi KAYÜ Sosyal Bilimler MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezunlarını Verdi Genç Memur Sen kitap okuyan öğrencileri ödüllendirdi ERÜ’de “IV. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” KAYÜ, Azerbaycan Üniversiteleri ile el sıkıştı KAYÜ Pınarbaşı MYO’da Mezuniyet Sevinci Hayırsever Büyükkılıç Ailesinin Eğitime Kazandırdığı Okulda 'Okuma Bayramı' Sevinci NNYÜ, TÜBİTAK öğrenci projelerinde Türkiye ikincisi oldu LGS için geri sayım başladı: İşte merak edilenler ve cevapları ERÜ Turizm Fakültesi 13. Dönem Mezunlarını Verdi Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’nde ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açıldı 2022 KPSS başvuruları başladı Kayseri Üniversitesi, 1. AR-GE Proje Pazarına 34 Proje İle Katıldı Türkiye’nin En Modern Bilim ve Sanat Merkezi Eğitime Hazır HEM HIZLI MI, HEM ANLAYARAK MI, OKUMALIYIZ? Kayseri Üniversitesi 4 yaşında ÖSYM, DGS başvuru tarihlerini açıkladı ERÜ’de 8. Erciyes Pediatri Akademisi Gerçekleştirildi Milli Eğitim Müdürü asaleten atandı Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin alkışlanacak başarısı YKS hazırlık için açık liseye geçmek mantıklı mı? ERÜ’de 21. Bahar Şenliği 1-4 Haziran 2022’de Düzenlenecek KAYÜ Develi Seyrani Kampüsü gelişiyor Kayseri Eğitim Bir Sen 2. Kütüphanesini Açtı
×