Kayseri Büyükşehir, stratejik yönetim değerlendirmesinde birinci oldu

Kayseri Büyükşehir, stratejik yönetim değerlendirmesinde birinci oldu
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Hacettepe Üniversitesi tarafından yapılan stratejik planlamanın karşılaştırılması değerlendirme araştırmasında 10 büyükşehir arasından birinci seçildi.

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Yüksek Lisans Öğrencisi Emre Ezin, ‘Büyükşehir Belediyelerinin Kurumsal Kapasitelerinin Stratejik Planlar ve Faaliyet Raporları Üzerinden Karşılaştırmalı Analizi’ni yaptı. Yüksek lisans tez çalışması kapsamında, büyükşehir belediyelerinin 2020-2024 stratejik planının karşılaştırmalı analiz tabloları değerlendirildi. Kayseri’yle birlikte İzmir, Adana, Eskişehir, Bursa, Diyarbakır, Mersin, Mardin, Konya ve Gaziantep büyükşehir belediyelerinin değerlendirildiği çalışmada Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yeni kamu işletmeciliği temasına stratejik planlarında en fazla ağırlık veren ilk 3 büyükşehir arasında ilk sırada yer aldı.

BİRÇOK BAŞLIKTA BİRİNCİ SIRADA YER ALDI

Kamu Yönetimi alanında oluşturulan tez çalışmasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ‘profesyonel yönetim’ başlığında en fazla kodlama yapılan belediye olarak 10 ili geride bıraktı ve ilk sırada yer aldı. Söz konusu 10 büyükşehir içerisinde ‘stratejik yönetim’ konusunda gerçekleşen kodlama miktarlarında ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Adana ile aynı miktarı yakalayarak diğer illeri geride bıraktı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bilimsel anlamda da profesyonel ve stratejik yönetim alanında başarısını tescilleyen belediyeler arasına girdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ‘çıktı kontrolü/hemşehri memnuniyeti’ başlıklı konuda toplam 20 kodlama miktarı bulunan Mersin’in ardından 19 kodlama miktarı ile 10 büyükşehir belediyesi arasında 2’nci sırada yer buldu. Söz konusu durum ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 2020-2024 Stratejik Planının Yeni Kamu İşletmeciliği Temasıyla Karşılaştırmalı Analizinde ‘çıktı kontrolü/hemşehri memnuniyetine’ en fazla önem gösteren belediyeler arasına girmiş oldu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×