Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde komisyon üyeleri belirlendi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde komisyon üyeleri belirlendi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde seçimlerden sonra yapılan meclis toplantısında 15 ana gündem maddesi ele alındı. Belediye meclisindeki görev dağılımında ise komisyon üye sayıları ve isimleri oylamaya sunularak belirlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimler sonrası belediye meclis üyeleri Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisinde 15 ana gündem maddesi ile toplantı yaptı. Mecliste ilk etapta komisyon üye sayısı ve isimleri oylamaya sunularak belirlendi.
Seçilen üyeler ise şu şekilde;
İmar ve Bayındırlık Komisyonu olarak sunulan 5 isim Kemalettin Cengiz Tekinsoy, İsmail Ünalmış, Cengiz Ekici, Mustafa Erkek, Özgür Özer oy birliği ile seçilerek komisyon üyesi oldu.
Plan ve Bütçe Komisyonu için sunulan 5 isim Ahmet Tural, Menderes Yıldırım, Kenan Akar, Orhan Say, Senem Ağca oy birliği ile seçilerek komisyon üyesi oldu.
Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu için sunulan 7 isim Meral Koşar, Şerife Parlak, Burhanettin Polat, Ali Kabak, Ahmet Tektaş, Ahmet Bircan, Mehmet Bukun oy birliği ile seçilerek komisyon üyesi oldu.
Ulaşım Komisyonu olarak sunulan 7 isim Mustafa Güldoğlu, Ahmet Mithat Karaçavuş, Emre Güneş, Mustafa Durukan, Mustafa Çalıksoy, Davut Unsur, Ramazan Demirezen oy birliği ile seçilerek komisyon üyesi oldu.
Çevre ve Sağlık Komisyonu için sunulan 7 isim Sami Üstündağ, Serdar Kavafoğlu, Ahmet Erciyes, Selçuk Güntay, Mustafa Dursun, Mehmet Kuşçu, Şahin Ülker oy birliği ile seçilerek komisyon üyesi oldu.
Tarihi Kentler Birliğine Kayseri Büyükşehir Meclisi’nden 3 asıl, 2 yedek ve meclis dışından 1 üye seçiminin yapılması için sunulan önerge oy birliği ile kabul edildi. Meclis dışından doğal üye olarak Memduh Büyükkılıç ile Prof. Dr. Metin Sözen seçildi. Ömer Gökçe, Orhan Say, Ramazan Aylanç asıl üye olarak ve Saim Üstündağ ve Emre Güneş ise yedek üye olarak seçildi.
Hukuk Komisyonu için sunulan 7 isim Gökhan Ülke, Yusuf Ceran, Hulusi Çavdar, Mustafa İşlemiş, Senem Ağaca, Mehmet Berkay Kahveci, Mehmet Işık oy birliği ile seçilerek komisyon üyesi oldu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×