Kayseri Basketbol U18 takımı Türkiye Finalleri yolcusu

Kayseri Basketbol U18 takımı Türkiye Finalleri yolcusu
A Takımı Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Kayseri Basketbol U18 takımı İzmir’de yapılacak olan Türkiye Finalleri için son hazırlıklarını yapıyor.

U18 kategorisinde Bölge Şampiyonu olan Kayseri Basketbol daha sonra Uşakta yapılan müsabakalarda Anadolu Şampiyonu oldu. Son 16 takım arasına kalarak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanan Kayseri Basketbol U19 takımı Pazar günü müsabakaların oynanacağı İzmir’e gidecek.

EMİN SÜEL: İLK HEDEFİMİZ 8’Lİ FİNALLERE KALMAK
Kayseri Basketbol Alt Yapı Antrenörü Emin Süel, şampiyona öncesi 1HA mikrofonlarına açıklama yaptı. Süel açıklamasında, “U16 Türkiye Şampiyonası için Pazar günü yola çıkacağız. Buradan önce Bölge Şampiyonası ve Anadolu Şampiyonasında şampiyon olduk. Kulübümüz daha önce Birol Taşçı zamanında da u16 Türkiye Şampiyonasına gitmişti. Bu şampiyona son yıllarda iddialı olarak gittiğimiz ilk şampiyona olacak. Oraya Türkiye’nin en iyi 16 takımı gelecek. Türkiye genelinde basketbol alt yapısında Kayseri Basketbol konuşuluyor. Favori olarak gidiyoruz. Ağırlıkla 2006 – 2007 doğumluların oynadığı yaş grubunda biz 2007 ağırlıklı bir kadro ile mücadele edeceğiz. Sporcularımız ciddi bir şekilde emek veriyor. Kulübümüzde önceki senelerde hizmet veren alt yapı hocalarımızın da emeği çok. İlk etapta 8’li finale kalmak istiyoruz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×