Kayseri, Başkan Büyükkılıç ile devam ediyor

Kayseri, Başkan Büyükkılıç ile devam ediyor
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri sonlandı. Sandıklar da açılmaya devam ediyorken Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, yeniden seçildi.

Türkiye bugün Mahalli İdareler Seçimi için sandık başına gitti. 2024 yılı yerel seçimleri için oy verme işlemi saat 17:00 itibariyle sonlandı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç ise yeniden seçildi. Seçilmesinin ardından ilk açıklamasını yapan Büyükkılıç, “1 buçuk milyon insan yaşayan bu güzide şehrimizin iradesine saygı duyuyor gerek AK Partimizden gerekse diğer siyasi partilerden seçilen başkanlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Elbette ilçelerimizin hepsini bağrımıza basıyorum ve iradelere saygı duyuyorum. Biz Kayseri’yiz, birlikte anlam ifade ederiz. Biz olayı kişiselleştirmeyiz ve şehrimizin tamamını kucaklayan ve geleceğe taşıyacak olan anlayış içerisinde el ele gönül gönüle ayrıştırmadan, ötekileştirmeden bu şehrimizin insanlarına oy versin, vermesin hizmet etmekle kendimizi yükümlü görüyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Özsoy, “Kayseri'nin geleceğini daha parlak kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz” Cıngı, “Mesleki eğitim çalışmaları Kayseri’de ve ülkemizde iş gücünü artıracak” Yücel, “Vatandaşı mağdur eden kooperatifler için caydırıcı yasalar neden çıkartmadınız?” Genç: “Birikimlerini yapı kooperatiflerine emanet edenler adaletsizlikle karşı karşıya kaldı” Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı
×