Reklamı Kapat

Kayseri Barosu'nda devir teslim töreni

Kayseri Barosu'nda devir teslim töreni
Kayseri Barosunda yeni seçilen başkan Ali Köse ve yönetim kurulu görevi teslim aldı. Görev teslim töreninde konuşan Başkan Ali Köse, “Barolar avukatların meslek örgütü olmasıyla birlikte her bir fert içinde zor günlerde sığınılacak limandır” dedi.

Kayseri Barosunda yeni seçilen başkan Ali Köse ve yönetim kurulunun seçimi kazanıp göreve başlamasıyla beraber tören düzenlendi. Baro Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törene eski Baro Başkanı Cavit Dursun, yeni Başkan Ali Köse ve avukatlar katıldı. Baroların hareket noktası ve rehberinin sadece hukuk olması gerektiğini söyleyen Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, “Bu görevi bize layık gören meslektaşlarıma şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Önceki dönem Baro Başkanımız Av. Cavit Dursun’a geçtiğimiz dönemde baro kurulunda görev yapan tüm arkadaşlarıma emek ve mesailerinden dolayı teşekkür ediyorum. Barolar bölünür ve zayıflatılırsa hukukun, adaletin, vicdanın, özgürlüğün ve en temel insan haklarının zayıflatılması ve en acı tarafı da savunulamaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Barolar avukatların meslek örgütü olmasıyla birlikte her bir fert içinde zor günlerde sığınılacak limandır. Baroların hareket noktası ve rehberi sadece hukuktur, hukuk olmalıdır ve hukuk kalmalıdır. Bizde hukukun üstünlüğü ilkesini temel alan, temel hak ve özgürlüklerin savunucusu olan, tarafsız bir yargı kimliği için mücadele eden, milli ve manevi değerlerin e sadık, demokrat ve çözüm odaklı bir ekibiz. Kirli ittifaklar ile gizli görüşmeler ile değil, her biri birbirinden kıymetli meslektaşlarımızın tercihi ile demokratik bir sandık neticesinde göreve geldik” dedi.
Görev teslim töreninde konuşan eski Baro Başkanı Cavit Dursun da, “2016’da başlayan Baro Başkanlık görevini 12 eylül 2021 tarihin itibari ile sonlandırmış bulunmaktayız. Yaklaşık olarak 5 yıla yakın bir süre onur ile dimdik, mesleğin ve hukukun geleceğini harfiyen yerine getirmeye çalıştık. Kayseri Barosu Başkanı olarak 5 yıl boyunca Türkiye’de ki bütün yargısal, hukuksal devleti ve milleti ilgilendiren her konuda bir duruş gösterdik. Bugün görüyorum ki gerçekten baki kalan bu kubbede çok hoş bir seda bırakmanın çok çok ötesinde, tüm Türkiye’de derin temeller, derin izler bırakmışız. Yeni başkanı, yönetimi ve tüm kurulları tebrik ediyorum. Yolları, bahtları, şansları açık olsun. Biz buradayız. Ben bu baronun üyesiyim. 5 yıl önce baro başkanı olmadan önce hangi bürodaysam yine aynı bürodayım” diye konuştu.
Konuşmaların ardından eski Baro Başkanı Cavit Dursun, yeni başkan Ali Köse’ye çiçek vererek görevi teslim etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kiracıoğlu: "Utanmadan sıkılmadan nasıl bu kadar yalan söyleyebiliyorsunuz?" Bakan Koca: Virüs gençler üzerinden yayılıyor Kayserispor'un Konyaspor maçı hakemi açıklandı Kazım Yücel: Gerçek Demokrasi Özgür Basınla Mümkündür Büyükşehir’den 6 Kırsal Bölgede Yol Çalışması Meğer OSB Vakfı OSB'nin değilmiş!.. İNCETOPRAK, “BASIN ÇALIŞANLARIMIZ VATANDAŞLARIMIZIN GÖZÜ VE KULAĞIDIR” AK Parti'de gündem: EYT Uluslararası Roket Mühendisliği Yarışması’na ERÜ’lü Öğrenciler Katılacak Başkan Büyükkılıç’ın yatırım hızına bütçe yetişmiyor KASKİ’den alternatif yollar için alt yapı atağı MSB açıkladı: 2 terörist etkisiz hale getirildi “DEVİR TESLİM SALONU DEVŞİRME BİR SALONDUR” Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşı 2022'de kaç asgari ücret olacak? KAYMEK, Mostar'da minik gönüllere dokundu ERÜ’de “Çocuk İstismarıyla Mücadelede Eğitim Kurumlarının Rolü” Konulu Eğitim Semineri Düzenlendi Kışın az yakıt tüketmek istiyorsanız bunları yapın!.. Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Uzlaşma Başladı Başkan Çolakbayrakdar, “Hizmetlerimizle yeni bir şehir kuruyoruz” Kayseri OSB’de Devir Teslim Töreni gerçekleştirildi Kiracıoğlu: “Dubai projesinden patladılar” OSB'nin resmen görevden alınan başkanı Nursaçan kendini savunacak Adalet Bakanı Gül, Büyükşehir’i ziyaret etti, Büyükkılıç’tan övgüyle bahsetti KAYSERİ, BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İLE ZİRVEDE O şehir depremle sarsıldı!..
×