Kayseri Barosu avukatlara saldırıyı kınadı

Kayseri Barosu avukatlara saldırıyı kınadı
Avukatlar Fatih Özbek ile Salim Yüce’ye Ankara’da demir çubuklarla yaralanmaları üzerine Kayseri Baro Başkanı Ali Köse basın açıklaması yaparak olayı kınadı.

Çeşitli yerlerinden yaralanan avukatların tedavisi devam ederken bulundukları araçta da maddi hasarın meydana geldiği öğrenildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, Müvekkilinin şirket ortaklığına dair haklarının korunması ve mal kaçırma iddiası nedeniyle tespit yaptırmak için Ankara’da bulunan meslektaşlarımız, Fatih Özbek ile Salim Yüce şirketin ortağına ait aracın kendilerini takip etmesi üzerine Jandarmadan yardım istemişlerdir. Yardım beklerken kendilerini takip eden araçtan inen kişiler tarafından demir çubukla saldırıya uğramışlardır. Gözü dönmüş saldırganlar araca büyük hasar verip meslektaşlarımızı kolundan yaralamışlardır. Görevini yerine getirmekten başka bir şey yapmayan meslektaşlarımız ölümle burun buruna gelmişlerdir. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum” diye konuştu.
Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) 100’üncü madde; Kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin ve bir tutuklama nedeninin bulunması halinde, şüpheli veya sanık hakkında tutuklama kararı verilebilir. İşin önemi, verilmesi beklenen ceza veya güvenlik tedbiri ile ölçülü olmaması halinde, tutuklama kararı verilemez.

PAYLAŞ
GÖNDER
ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı Bakanlık kararını kabul etmeyen Nursaçan: “Adaylığımız devam etmektedir”
×