Reklamı Kapat

Kayseri Barosu alkol alınan masada kız çocuğu oynatılması olayının takipçisi olacak

Kayseri Barosu alkol alınan masada kız çocuğu oynatılması olayının takipçisi olacak
Kayseri Barosu’nda Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Nazime Kalan, kız çocuğunun alkol bulunan masa sının üzerinde oynatıldığı görüntülere ilişkin, olayın takipçisi olacaklarını söyledi

Kayseri’de kız çocuğunun alkol bulunan masa sının üzerinde oynatıldığı görüntülere ilişkin tepkiler devam ediyor. Kayseri Baro Başkanı Ali Köse ve Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamayı dile getiren Kayseri Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Nazime Kalan, “ Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve yayılan küçük bir kız çocuğunun alkol masasının üzerinde oynatıldığına ilişkin görüntüler üzerine Kayseri Çocuk Hakları Komisyonu olarak suça konu talihsiz olaya dahli bulunan videoyu çeken ve paylaşan şahıslar hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak üzere harekete geçilmiştir. Süreç içerisinde Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi. Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Emniyet ve Jandarma birimlerinin de konudan haberdar olduğu ve tahkikat yürütüldüğü, suça konu videoyla alakalı olarak görüntülerin kaldırılması amacıyla da çalışma yürütüldüğü bilgisi edinilmiştir. Kayseri Barosu Çocuk Hakları Komisyonu olarak çocuklar için her türlü istismarın önüne geçilmesine ilişkin olarak çalışmalarımızı gönüllülük esasıyla yerine getirirken izahı ve mazereti olmayan bu hadisenin ilimizde gerçekleşmesinin derin üzüntüsü içerisindeyiz. İstismar edilen mağdur çocuğumuzun bu istismarına göz yuman velayet sahiplerinin olaya seyirci kalan kişilerin, izlediğimiz görüntüleri kayda alanların, müdahale etmeyenlerin, videoyu her ne sebeple olursa olsun, çocuğun kimliğini açığa çıkaracak şekilde afişe ederek paylaşanların, olayın vahametinden kendisine çıkar sağlamaya çalışan kişilerin her birinin tek tek tespit edilerek hukuk nezdinde hesap vermelerinin takipçisi olacağız. Sorumlu kişi ve kişilerin her birinin hukuk karşısında hesap vermesi için soruşturmanın her aşamasını Kayseri Barosu olarak yakından takip edeceğimizi hiçbir indirim ve iyi hal indirim uygulanmaksızın sorumlu kişi ve kişilerin en ağır şekilde cezalandırılması için hukuki sürecin tüm aşamalarında dosyayı takip edip davaya müdahil olacağımızı basın ve kamuoyuna saygıyla duyururuz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Mevlid Kandili Mesajı Felahiye Belediyesi anıtmezarı restorasyonunu tamamladı Vali Çiçek, “Kayseri 2024 Avrupa Spor şehri seçildi” Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor! Vali Çiçek, Gaziler Onuruna Yemek Verdi Çiçek, “Ahilik Teşkilatı, Medeniyetimizin Dünyaya Armağan Ettiği En Büyük Hediyelerden Birisidir” Altınokta Körler Derneği Kayseri Şube başkanı Atmaca güven tazeledi URALOĞLU TUSAŞ’I ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU Şehidimize Son Görev Kayseri OSB Başkanı Yalçın: “Kayseri’yi Fuarlar Şehri Yapmak İçin Çalışıyoruz”
×