Kayseri, aspir yağını Ağırnas’tan alacak

Kayseri, aspir yağını Ağırnas’tan alacak
Ağırnas Kadın Kooperatifi’nin yağ sıkım ve dolum merkezini ziyaret eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Ağırnas Kadın Kooperatifi’nin ürettiği aspir yağını satın almaya ve Ağırnas'ı görmeye Kayserili vatandaşları davet etti.

Kayseri’nin Melikgazi İlçesi’nde bulunan Ağırnas Mahallesini ziyaret eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, bir dizi ziyarette bulundu. Ağırnas Kadın Kooperatifi’nin aspir yağı sıkım ve dolum merkezini ziyaret eden Vali Çiçek, tesiste incelemelerde bulundu. Ağırnas’ta hem turizm hem de kadın kooperatifi noktasında önemli gelişmeler olduğunu vurgulayan Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnaslılar bana, ben Ağırnaslılara bir söz vermiştim. Ağırnas’ın çalışkan ve vefakar kadınları bana dedi ki, Sayın Valim bir kadın kooperatifi kurarsak ve bunu organize bir şekilde hareket edilebilirse biz sizi gururlandıracağız, bu işin nasıl yapılacağını dosta düşmana göstereceğiz. Mimar Sinan’ın memleketinin kadınlarının neler başardığını göreceksiniz demişlerdi. Bunu da öyle laf olsun diye söylemediler. Biz de onlara inandık. Özellikle kooperatif başkanımız ve yönetimine inandık. Makinalarını sipariş verdik. Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu bize burayı gösterdi. Baştan aşağı burayı yenileyip muhteşem bir yer haline getirdiler. Hem turizme katkı da bulunsun, hem de bölgeye katkı sağlasın istedik. Yaptığımız istişareler sonucunda aspir yağına karar verdik. Turizmle ilgili çok ciddi planlarımız var. Hem gelenleri burada ağırlayacağımız kafeteryamız olacak hem de gelenlere doğal aspir yağını satacağız. 2 aylık bir süre içerisinde gece gündüz çalışarak burayı bu hale getirdiler. Kooperatif başkanımız ve üyeleri hep buradaydı. Bana verdikleri sözü tuttular. Artık bundan sonrası çalışmak, pes etmemek ve başarmak. Onlar Ağırnas için, Kayseri için buradalar. Ağırnas Kadın Kooperatifi başarılı olursa diğer kadın kooperatiflerine örnek olacaklar. Tüm Kayserilileri dünyanın en kaliteli yağlarından biri olan aspir yağını Ağrınas’tan almaya davet ediyorum” dedi.
Her zaman böyle bir tesis kurmayı amaçladığını belirten Ağırnas Kadın Kooperatifi Başkanı Şerife Tural, “Hep hayalimizde böyle bir tesis işletmesi vardı. Gerçekten çok büyük külfetler var. Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz, ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz Kayseri’ye layık olacağız. İnşallah verdiğimiz sözü de tutacağız” diye konuştu.

Emekleri için Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e teşekkür eden Ağırnas Muhtarı Cem Güven, “Sayın valimizin emeğine sağlık. Allah ondan razı olsun. Kadınlarımıza böyle güzel bir imkan sundu. İşi gücü rast gelsin” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×