Kayseri, 7 TÜBİTAK birincisi öğrenci çıkardı

Kayseri, 7 TÜBİTAK birincisi öğrenci çıkardı
Bu yıl 16'ncısı düzenlenen TÜBİTAK 2240-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması'nda Kayseri 7 birinci çıkardı.

Söz konusu yarışmanın finalinde Kayseri'den 13 farklı dalda 38 proje değerlendirmeye alındı. Kayserili öğrenciler, Sivas'taki ödül töreninde projelerden 7'si birincilik olmak üzere toplam 11 ödül alarak yuvalarına döndü.

Yarışmada Hacılar ilçesindeki Gürdoğanlar Ortaokulu da 1 proje ile yer aldı. Okulun öğrencisi Berat Göndür, bilişim teknolojileri öğretmeni Ömer Bozok'un danışmanlığında "Dikkat, dikkatsizlik" isimli projesiyle birincilik elde etti. Göndür ve öğretmeni, okullarında öğrenciler ve öğretmenler tarafından okul bahçesinde coşkuyla karşılandı.

Yarışma hakkında öğrencilere ve öğretmenlere seslenen bilişim teknolojileri öğretmeni Ömer Bozok, "Bu okul olarak ilk deneyimimizdi ve amacımız yarışmayı tanımaktı. Bizi birinci yaptılar, teşekkür ediyoruz. İnşallah sizlerle de daha fazla gruplar halinde gideriz. Biz sadece yolu açmış olduk" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAYÜ Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi Mezunlarını Verdi ERÜ Veteriner Fakültesi’nde 25. yıl etkinliği düzenlendi KAYÜ Sosyal Bilimler MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezunlarını Verdi Genç Memur Sen kitap okuyan öğrencileri ödüllendirdi ERÜ’de “IV. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” KAYÜ, Azerbaycan Üniversiteleri ile el sıkıştı KAYÜ Pınarbaşı MYO’da Mezuniyet Sevinci Hayırsever Büyükkılıç Ailesinin Eğitime Kazandırdığı Okulda 'Okuma Bayramı' Sevinci NNYÜ, TÜBİTAK öğrenci projelerinde Türkiye ikincisi oldu LGS için geri sayım başladı: İşte merak edilenler ve cevapları ERÜ Turizm Fakültesi 13. Dönem Mezunlarını Verdi Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’nde ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açıldı 2022 KPSS başvuruları başladı Kayseri Üniversitesi, 1. AR-GE Proje Pazarına 34 Proje İle Katıldı Türkiye’nin En Modern Bilim ve Sanat Merkezi Eğitime Hazır HEM HIZLI MI, HEM ANLAYARAK MI, OKUMALIYIZ? Kayseri Üniversitesi 4 yaşında ÖSYM, DGS başvuru tarihlerini açıkladı ERÜ’de 8. Erciyes Pediatri Akademisi Gerçekleştirildi Milli Eğitim Müdürü asaleten atandı Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin alkışlanacak başarısı YKS hazırlık için açık liseye geçmek mantıklı mı? ERÜ’de 21. Bahar Şenliği 1-4 Haziran 2022’de Düzenlenecek KAYÜ Develi Seyrani Kampüsü gelişiyor Kayseri Eğitim Bir Sen 2. Kütüphanesini Açtı
×