KAYMEK yıl sonu sergisi açılışı düzenlendi

KAYMEK yıl sonu sergisi açılışı düzenlendi
KAYMEK’te el sanatları branşında serifika alan kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği ‘Erciyes’in İhtişamında Sanatın Zirvesine’ KAYMEK yıl sonu sergisi açılışı gerçekleştirildi.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı 1’inci, 2’nci dönem ve yaz kurslarında el sanatları branşında sertifika alan kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği ‘Erciyes’in İhtişamında Sanatın Zirvesine’ KAYMEK yıl sonu sergisi açılışı gerçekleştirildi. Düzenlen sergi açılışına Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Tamer Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kurs öğretmenleri ve kursiyerler katıldı.

Sergi açılışında konuşan Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, KAYMEK’in sanatsal yapının en önemli yapı taşlarından biri olduğunu söyledi. Yıldız, “KAYMEK, Kayseri’nin siyasette, sanayide ticarette, tarımda, sportif faaliyetlerde, bütün etkinliklerinde olmazsa olmazı olan sanatsal yapının, sanatsal faaliyetlerin en önemli yapı taşlarından biridir. Bir ülkenin, bir şehrin gücü, silahlı güçleriyle, sanatsal faaliyetleriyle ve ekonomisiyle dünyada ölçülüyor. KAYMEK bu temel göstergelerin Kayseri için tamamlayıcı unsurudur. Bu sergide Kayseri’nin sanatına, fikriyatına, zekasına, aklına koyduğu katkıyı bir kez daha vurgulamış olacağız” şeklinde konuştu.
Kültürel değerlerin yaşatılmasının ve geleceğe nakledilmesi çok önemli olduğunu dile getiren AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, “Bütün değerlerin tehdit altında olduğu ve batıdan esen bu rüzgarın neredeyse her şeyi, silip süpürmeye çalıştığı bu dönemde kültürel değerlerin yaşatılması, geleceğe nakledilmesi çok hayati ve önemlidir. Bütün değerlerimizi, el işlerimizi, örf adetlerimizi, geleneklerimizi, göreneklerimizi her şeyi geleceğe nakletmek lazım, yaşatmak lazım. Bu konuda da katkıyı bütün kurumlarımızın sunması lazım” diye konuştu.

‘İNSANIMIZIN RUHUNU ZENGİNLEŞTİRİYORUZ’
KAYMEK’in her yaş gurubuna hitap eden çalışmalarıyla kendileri için bir gurur olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Şehrimizde dokunmadığı insan kalmadı. Kayseri denince değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bir şehir akla gelir. Az önce turizmle ilgili yaptığımız çalışmalarla da gözlemledik. Kadim kent Kayseri’de Belediyelerimizin de değerli çalışmalar gerçekleştirdiği kültür-sanat alanında önemli bir görev üstlenen kuruluş olan KAYMEK’in eğitimleri, eğitmenleri ve kursiyerleri tarafından hazırlanan eserlerinin, hemşerilerimizin ziyaretine sunuluyor. Vatandaşlarımızın eğitilerek sosyal hayatta çok daha iyi konumda olması adına KAYMEK aracılığıyla kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar yürütüyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini yürüten KAYMEK’te sadece kurslar değil aynı zamanda eğitici seminerler, yarışmalar her biri milli ve manevi değerlerimizi açısından sergiler düzenleyerek hayata geçirdiğimiz birçok projeyle insanımızın ruhunu zenginleştiriyoruz. KAYMEK gençler ve kadınlar başta olmak üzere hemşerilerimize, kültürümüze, sanat ve sanatçılarımıza verdiğimiz değerin en iyi yansımasıdır” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×