KAYMEK yıl sonu sergisi açılışı düzenlendi

KAYMEK yıl sonu sergisi açılışı düzenlendi
KAYMEK’te el sanatları branşında serifika alan kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği ‘Erciyes’in İhtişamında Sanatın Zirvesine’ KAYMEK yıl sonu sergisi açılışı gerçekleştirildi.

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı 1’inci, 2’nci dönem ve yaz kurslarında el sanatları branşında sertifika alan kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği ‘Erciyes’in İhtişamında Sanatın Zirvesine’ KAYMEK yıl sonu sergisi açılışı gerçekleştirildi. Düzenlen sergi açılışına Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Tamer Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kurs öğretmenleri ve kursiyerler katıldı.

Sergi açılışında konuşan Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, KAYMEK’in sanatsal yapının en önemli yapı taşlarından biri olduğunu söyledi. Yıldız, “KAYMEK, Kayseri’nin siyasette, sanayide ticarette, tarımda, sportif faaliyetlerde, bütün etkinliklerinde olmazsa olmazı olan sanatsal yapının, sanatsal faaliyetlerin en önemli yapı taşlarından biridir. Bir ülkenin, bir şehrin gücü, silahlı güçleriyle, sanatsal faaliyetleriyle ve ekonomisiyle dünyada ölçülüyor. KAYMEK bu temel göstergelerin Kayseri için tamamlayıcı unsurudur. Bu sergide Kayseri’nin sanatına, fikriyatına, zekasına, aklına koyduğu katkıyı bir kez daha vurgulamış olacağız” şeklinde konuştu.
Kültürel değerlerin yaşatılmasının ve geleceğe nakledilmesi çok önemli olduğunu dile getiren AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, “Bütün değerlerin tehdit altında olduğu ve batıdan esen bu rüzgarın neredeyse her şeyi, silip süpürmeye çalıştığı bu dönemde kültürel değerlerin yaşatılması, geleceğe nakledilmesi çok hayati ve önemlidir. Bütün değerlerimizi, el işlerimizi, örf adetlerimizi, geleneklerimizi, göreneklerimizi her şeyi geleceğe nakletmek lazım, yaşatmak lazım. Bu konuda da katkıyı bütün kurumlarımızın sunması lazım” diye konuştu.

‘İNSANIMIZIN RUHUNU ZENGİNLEŞTİRİYORUZ’
KAYMEK’in her yaş gurubuna hitap eden çalışmalarıyla kendileri için bir gurur olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Şehrimizde dokunmadığı insan kalmadı. Kayseri denince değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bir şehir akla gelir. Az önce turizmle ilgili yaptığımız çalışmalarla da gözlemledik. Kadim kent Kayseri’de Belediyelerimizin de değerli çalışmalar gerçekleştirdiği kültür-sanat alanında önemli bir görev üstlenen kuruluş olan KAYMEK’in eğitimleri, eğitmenleri ve kursiyerleri tarafından hazırlanan eserlerinin, hemşerilerimizin ziyaretine sunuluyor. Vatandaşlarımızın eğitilerek sosyal hayatta çok daha iyi konumda olması adına KAYMEK aracılığıyla kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar yürütüyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini yürüten KAYMEK’te sadece kurslar değil aynı zamanda eğitici seminerler, yarışmalar her biri milli ve manevi değerlerimizi açısından sergiler düzenleyerek hayata geçirdiğimiz birçok projeyle insanımızın ruhunu zenginleştiriyoruz. KAYMEK gençler ve kadınlar başta olmak üzere hemşerilerimize, kültürümüze, sanat ve sanatçılarımıza verdiğimiz değerin en iyi yansımasıdır” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×