KASKİ'den Sarız'a 5,4 Milyonluk 'Arıtma Tesisi' Yatırımı

KASKİ'den Sarız'a 5,4 Milyonluk 'Arıtma Tesisi' Yatırımı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KASKİ tarafından Sarız ilçesine 5 milyon 474 bin TL yatırım bedeli ile “İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi” inşa edildiğini kaydetti. Büyükkılıç, tesis sayesinde bölgede insan ve çevre sağlığının ileri düzeyde korunacağını belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla çalışmalarına büyük bir kararlılıkla devam eden Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor.

Bu kapsamda Sarız ilçesinde 5 milyon 474 bin TL yatırım bedeli ile İleri Biyolojik Atık Su Arıtma tesisi inşa edildi. İlçenin doğal kaynaklarını korumak için hayata geçirilen proje sayesinde minimum enerji ile maksimum atık su arıtma verimi sağlanacak. 

ÇEVRE VE DOĞAL YAŞAM KORUNACAK

19 bin 915 metrekare alan üzerine kurulan ve ilçenin 2051 yılına kadar ki ihtiyacına cevap verebilecek olan çevre dostu tesiste günlük ortalama 700 metreküp atık su arıtılacak. Bu sayede çevre ve doğal yaşam, atık suların olumsuz etkilerinden korunmuş olacak. Aynı zamanda Seyhan Havzası’nda oluşabilecek kirliliğin de önüne geçilecek.

“SARIZ HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KASKİ’nin sağlıklı altyapı inşa etmenin yanı sıra öncelikli hedeflerinden bir tanesinin de, atık suların arıtımını yaparak çevreye sağlıklı bir şekilde dönüşümünü sağlamak olduğunu belirtti.

Atık sulardan kaynaklanabilecek çevre sorunlarını bertaraf edecek olan tesiste yılda yaklaşık 255 bin 500 metreküp atık su arıtımı yapılacağını kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Bu kapsamda nüfusun yoğun olduğu ilçelere atık su arıtma tesisi kazandırmaya gayret ediyoruz. Sarız ilçemizde büyük fedakârlıklarla yapımı tamamlanan “İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi” sayesinde bölgede tüm atık sular biyolojik arıtmaya tabi tutulacak, insan ve çevre sağlığı ileri düzeyde sağlanmış olacak. Bölge halkımıza ve Kayseri’mize hayırlı olsun.

PAYLAŞ
GÖNDER
"KASKİ'miz Sayesinde 19 Milyon TL'lik Kazanım Sağladık" Büyükkılıç'tan Duygulandıran Jest Ali Dağı Eteklerinde Villa Parselleri Satışa Sunuluyor Büyükkılıç, Türkiye'nin En Kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Özel Vatandaşlarla Kucaklaştı Engelliler gününde Orhan Hakalmaz rüzgârı esti Büyükşehir'den 16 İlçede 714 Muhtara Eğitim Büyükşehir, Ana Arterdeki Yol Genişletme ve Şerit Düzenleme Çalışmalarını Tamamladı Talas, ‘Maharetli Ellerle’ Kışa Merhaba Diyor Büyükkılıç, Toplu Ulaşım Şoförleri ile Buluştu İncesu Kızılören’de alt ve üst yapı çalışmalarında sona yaklaşıldı Talas’ta Yalnızca 3 Aralık Değil, Her Gün Engellilere Özel Büyükkılıç'tan 5 İlçenin Faydalanacağı 30 Milyon TL'lik Katı Atık Transfer İstasyonu Yatırımı Mevlana Meydanı Ağaçlandırılıyor Büyükkılıç: "Hayırseverler Şehri Kayseri'ye Yakışır Hizmet" KAYMEK'ten Teknofest Gençliğine Büyük Destek TALAS KIRSALINDA KASAPLIK KURSU Büyükkılıç, Halk Otobüsçüleri İle Kucaklaştı Yahyalı Belediyesi Sözleşmeli Personellerinden Teşekkür Ziyareti Destek Talas’tan Üretmek Kadınlardan Başkan Büyükkılıç, Yapımı Devam Eden Kayadan Oyma Müzeyi İnceledi Büyükşehir'in "Dadaloğlu" Temalı 5'inci Şiir Yarışması Sonuçlandı Talas’tan Çocuklara Özel Bağlama Kursu Başkan Büyükkılıç'ın Örnek Projelerine İlgi ve Takdir Sürüyor Büyükşehir Spor A.Ş. ile Yüzlerce Kadın Ritmi Yakaladı '14 Ev ve Asurlu Tüccarların Mahallesi Projesi’nde çalışmalar sürüyor
×