KASKİ, Sarıoğlan'da İçme Suyu Terfi Hatlarını Güçlendiriyor

KASKİ, Sarıoğlan'da İçme Suyu Terfi Hatlarını Güçlendiriyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarıoğlan ilçesinde muhtelif bölgelerde içme suyu iletim kapasitesini arttırmak için 2 milyon 220 bin TL maliyet ile terfi hattı imalatı gerçekleştirildiğini kaydetti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, insan ve çevre sağlığını korumak için başlattığı projelerini planlı bir şekilde sürdürüyor.

Merkez ve ilçelerde altyapı kavramına giren tüm hizmetleri eksiksiz şekilde yerine getirmeye çalışan KASKİ, yeni yerleşim yerleri için yeni hatlar imal etmeye devam ediyor.  Bunun yanı sıra belirlenen bölgelerde hat yenileme çalışmalarına da hız verildi.

“Hizmet Bizim İşimiz”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe yatırımlarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Sorunsuz hizmet sunma noktasında ilk gün ki heyecanımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi. 

Başkan Büyükkılıç, ilçelerde özellikle yaz aylarında nüfus artışına bağlı olarak su sorunu yaşanmaması için yeni kaynak arayışlarının sürekli sürdürüldüğünü belirterek şunları kaydetti:

“İlçelerimiz bizim göz bebeğimiz. Merkezde ne yapılıyor ise ilçelerimize de aynı hizmeti götürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu anlamda Sarıoğlan ilçemize bağlı Yerlikuyu Mahallesi’nde içme suyu terfi hattı imalatı yapıyoruz. İş kapsamında 160’lık 16 ATÜ OPVC borular ile toplam 1000 metre hat imalatı gerçekleştiriyoruz. 2023 yılı içerisinde açılan sondaj kuyumuzu depomuz ile irtibatlandırarak olası susuzluk sorununu çözüyoruz. İnşallah 2 milyon 220 bin TL yatırım bedeli ile gerçekleştirilen işimiz tamamlandığında bölge halkımız yeterli miktarda kesintisiz sağlıklı içme suyuna kavuşacak. Hayırlı olsun. Hizmet bizim işimiz. İhtiyaç önceliğine göre çalışmalarımız devam edecek.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Şuşa Azebaycan Evi açılışı Talas’ta gerçekleştirildi Büyükkılıç, 150 Milyon TL'lik Yeni Açılan Yolu, TOGG ile Deneyimledi Gön Han’da Pastırma-Sucuk Atölyesi ve Müzesi yapılacak Büyükşehir'den Daha Yeşil Bir Kent İçin 81 Bin Metrekare Alanda Bahar Hazırlığı “Çok kıymetli bir hazine Talas'ta” Avşarlar’dan ‘Kültür Evi’ne Tam Not KASKİ, Sarıoğlan'da İçme Suyu Terfi Hatlarını Güçlendiriyor Kayseri’de suya yüzde 30 daha indirim yapıldı Talas'ta Ahmet Özhan Rüzgarı Talas'ta Gönüllere Dokunmaya Engel Yok Talas Çanakkale Müzesi Rekor Üstüne Rekor Kırıyor Türkiye'nin İlk Sabit Arenalı Espor Merkezi Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Dairelerini İnceledi Hocalı Şehitleri, Yeni Yapılan Azerbaycan Parkında Anıldı Kocasinanlı Gençler, Yeni Proje İle Tarımsal Üretime Teşvik Edilecek! Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak Kayseri Havalimanı yeni terminal binası ilk yolcularını karşıladı Talas'ta 'Dijital Baba' Söyleşisi Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu Talas Personeline İş Güvenliği Eğitimi 2024’ün İlk Antika Pazarına İlgi Büyüktü
×