Reklamı Kapat

“Kapılar hırsızlar için albenili hale geldi”

“Kapılar hırsızlar için albenili hale geldi”
Kayseri’de babadan kalma mesleğini 30 yıldır devam ettiren çilingirci Mehmet Şimşek güvenlik önlemleri için tavsiyelerde bulundu.

Çilingirci Mehmet Şimşek, son zamanlarda artan hırsızlık vakalarından dolayı güvenlik önlemlerinin arttırılması gerektiğinden bahsetti. Şimşek: “Biliyorsunuz son zamanlarda güvenlikle alakalı ciddi sorunlar var hurdalar artık pay ediyor. Bağların bahçelerin, kapıları artık hurdacılar tarafından hırsızlar tarafından albenili olan hale geldi. O yüzden güvenliği son haddine çıkarmamız gerekiyor boş bırakmamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Şimşek ayrıca en güvenli olan kilit çeşitlerinden ve müşteri talebinin yoğunluğu hakkında konuşarak vatandaşa tavsiyelerde bulundu. Çilingir Şimşek: “Önceden kilitliğe ihtiyaç yoktu ama şimdi en son sistem neyse müşterilerimiz ona yönelmeye başladılar haklı olarak belki ortam onu gerektiriyor, bu anlamda da böyle çok değişik güvenlikli sistemler piyasaya sürülmeye başlandı onları tercih edebiliyorlar. Parmak izi kilitler var sağdan soldan farklı yerlerden kilitleyen kilitler var müşterilerimizin genelde talepleri bu yönde oluyor güvenliklerini en üst seviyeye çıkarma eylemindeler. Güvenlik kameraları takılıyor ilave olarak önceden kilitlemeden kapıyı konuya komşuya gidiyorlardı şimdi mecbur kilitleyip gitmek durumunda kaldılar. Velhasıl iyi zamanda değiliz ama dediğim gibi güvenliğimizi de hiçbir zaman yarı yolda bırakmamalıyız en yüksek seviyede güvenliğimizi alarak ona göre hareket etmeliyiz diye tavsiyede bulunuyorum” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri hafta sonu hava nasıl olacak? İtfaiye ekipleri araç motoruna giren kediyi kurtardı Erciyes Uluslararası Bisiklet Yarışları Yeniden Start Aldı AKADEMİK ODALAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ Büyükkılıç'tan OSB Başkanı Yalçın'a Ziyaret Jeoloji Mühendisi Özdemir: “Olası bir depremde 2008 öncesi binalara dikkat” Özhaseki: “Ankara-Niğde Otoyolu’nun, Kırşehir-Kayseri bağlantısının yol işaretlemeleri tamamlandı” Otobüs ve minibüslerde yolculara emniyet kemeri zorunluluğu geldi Eczacılar ülke genelinde iş bırakma kararı aldı Şehitlerin kanı yerde kalmadı! 22 terörist öldürüldü Erciyes'te Uluslararası Bisiklet Yarışları Devam Ediyor ERÜ’lü öğrencilerin tasarımı Tarımsal İnsansız Kara Aracı, TEKNOFEST’te finale kaldı Birecik’teki saldırıda yararlanan asker şehit oldu Şehidin evini kurşunlayanlar yakalandı, ifadeleri oldukça ilginç! Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç özel çocukları ve ulu çınarları ziyaret etti Şehidin kanı yerde kalmadı: 13 terörist öldürüldü Şarkıcı Metin Işık kimdir? KAYÜ ile Erciyes A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Hudut karakoluna roketli saldırı: 1 asker şehit, 4 asker yaralı Ovit Tüneli ile yıllık 15.5 milyon TL tasarruf sağlandı Dondurmacılar isyanda!.. Gelin ve damatların fotoğraf tercileri belli oldu Başkan Büyükkılıç: "Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım" Şehir merkezinde termometreler 40 dereceyi gösterdi Eski tip ehliyetti olan elini çabuk tutsun!
×