KAPEX Kapı, Pencere ve Aksesuarları Fuarı açıldı

KAPEX Kapı, Pencere ve Aksesuarları Fuarı açıldı
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Nobel Expo Uluslararası Fuarcılık ve Çelik Kapı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (KAPSİAD) iş birliği ile düzenlenen, kapı ve pencere sektörünün en büyük fuarlarından biri olan KAPEX Kapı, Pencere ve Aksesuarları Fuarı’nın açılışına katıldı.

Kayseri Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar açılışına, Vali Sayın Gökmen Çiçek, Kayseri Milletvekilleri Murat Cahid Cıngı, Sayın Bayar Özsoy, Şaban Çopuroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve sanayiciler katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Gökmen Çiçek, “Bugün çok mutlu bir gün. Biz hep beraber, sanayiciler, yerel yöneticiler başta büyüğümüz bakanımız olmak üzere çok büyük bir mücadele verdik. İhracatımızın arttığı günler bizim en mutlu günlerimiz oluyor. Sanayi Odası Başkanımızla, Ticaret Odası başkanımızla görüştüğüm zaman ihracatımız birazcık artmışsa o gün milli maçta kazandığımızda yaşadığımız duyguyu yaşıyoruz. Ama ihracatımızda düşüş olmuşsa gerçekten çok üzülüyoruz. Sanayicilerimiz büyük bir savaş veriyorlar. Sanayicilerimiz ülkeye getirebildikleri katma değer açısından mutlular. Dolayısıyla Kayseri’nin ülkeye sağladığı katma değer gururla her zaman söyleniyor. İnşallah fuar şehrimize hayırlı uğurlu olur” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin fuarlarla gündemde olmasının kendilerini keyiflendirdiklerini belirten Büyükkılıç, “Artık ihtisas fuarları bağlamında Kayseri’mizin gündemde olması şehir içinden, şehir dışından dostlarımızın şehrimizi tanıma fırsatına erişmesi bizleri de keyiflendiriyor. Tabi fuarcılıkla ilgili söylenecek çok söz olur ama önemli olan şehrimizin tanıtılması, sektörümüzün gündemde olması, KAPSİAD’ın da önem arz eden bir şekilde fuarlaşma sürecine girmiş olması şehrimiz adına bir zenginlik. Kendilerini tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de başarılar diliyorum. Biz kurum ve kuruluşlara sahip çıkma açısından üzerimize düşeni yapmaya varız diyoruz. Yurtiçinden, yurtdışından gelen dostlarımıza hoş geldiniz diyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Vali Gökmen Çiçek, Başkan Büyükkılıç ve protokol üyeleri stantları gezerek fuarda stant açan sanayicilerden bilgi aldılar.

PAYLAŞ
GÖNDER
×