Reklamı Kapat

Kapadokya Treni Projesi Kayseri için yeni bir umut

Kapadokya Treni Projesi Kayseri için yeni bir umut
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın 31 Mart 2019 Yerel seçimleri öncesinde kamuoyu ile paylaştığı Kapadokya Treni Projesi, Kayseri için yeni bir umut oldu. Hızlı bir şekilde uygulamaya konması beklenen ve Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin yerli ve yabancı turistlere daha iyi şartlarda ve kolay bir şekilde gösterilebilmesinin hedeflendiği proje ile şehrin çehresi biraz daha değişime uğramış olacak.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri merkezli Kapadokya Treni projesi ile İç Anadolu Turizmine ayrı bir misyon kazandıracaklarını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kapadokya Treni turunun yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşacağını iyi bildiklerini ve turistlerin bu tura ilgi duymasında Kayseri’deki tarihi kale, kapalı çarşı ve Erciyes Kış Sporları merkezi ziyaret etme imkanları olacağının altını çizdi.

Kapadokya Treni’nin yalnızca Kayseri ile sınırlı olmayacağını da belirten Başkan Büyükkılıç, Kapadokya bölge gezisinin de bu anlamda turistler için ayrı bir fırsat olacağını kaydetti.

Başkan Büyükkılıç Kapadokya Treni  Projesine ilişkin hedeflerini şu şekilde açıkladı, “Kapadokya Treni Turu sayesinde, özellikle 18-25 yaş arası gençlerin günübirlik veya 2 günlük hafta sonu tatili için gittiği Kayseri ve Kapadokya, en çok ziyaret edilen yerlerden biri haline gelecektir. Foto-tur düzenleyen çok sayıda grup da, Kapadokya Treni ile Anadolu kültür serüvenini yaşayacaktır. Türkiye´nin dört bir tarafı demir ağlarla örülürken, en eski demiryolu hatlarından biri olan Kayseri tren hattı yeni bir turizm alternatifi oluşturacaktır. Kış turizmi açısından Erciyes Kayak Merkezi yerli ve yabancı turistleri Kayseri´ye çekmektedir. Bu tur ile Kayseri´de yer alan 4 medeniyetin buluştuğu tarihi mekânlar da tanıtılmış olacaktır. Kapadokya Treni  ile yolculuğun ve güzergâhtaki manzaranın muhteşemliği aynı zamanda doğa ve fotoğraf meraklıların da ilgi odağı olacaktır. Trenin mevcut vagonlarının dışında tur şirketleri ile yıllık plan ile vagon kiralaması yapılacaktır” dedi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri için turizmin ayrı bir ekonomik değer olduğunu, var olan bu değeri ekonomik kazanca dönüştürülmesi konusunda adımlar atacaklarını da belirtti.

PAYLAŞ
GÖNDER
×