KANKA Hastanesinde çocuklar akülü araçlarla geziyor

KANKA Hastanesinde çocuklar akülü araçlarla geziyor
Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA) Çocuk Hematoloji/Onkoloji ve Kemik İliği Nakli Hastanesinde tedavi gören çocuklar servisler arası yolculuklarını akülü araçlarla gerçekleştiriyor. Bu sayede hem moral depoluyorlar hem de tedavileri eğlenceli bir hale dönüşüyor.

Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA) Çocuk Hematoloji/Onkoloji ve Kemik İliği Nakli Hastanesinde tedavi gören çocuklar servisler arası yolculuklarını akülü araçlarla gerçekleştiriyor. Akülü araçlara binen çocuklar hem eğlenirken hem de moral topluyor. Konu hakkında açıklama yapan KANKA Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükçü, “Bizim çocuklarımız çok ağır tedaviler alıyor. Kemoterapi alıyorlar. Bu kemoterapilerde çok yıpranıyorlar. Bazen çok üzülüyorlar, bazen çok depresif oluyorlar. Biz düşündük ki bu çocuklarımızı bir yerlere gönderirken bu tür cihazlarla, akülü arabalarla gönderirsek onlarında mutlulukları bir kat daha artar diye düşündük. Sonrasında hayırseverlerimiz bize destek çıktı buraya akülü arabalar aldık. Başka bir hayırseverimizden bisikletler aldık. Bunlarla hastalarımız hem Emar’a veya hastanenin başka yerlerine giderek işlerini görüp geliyorlar. Çok keyifli oldu. Çocuklar ‘önce ben gideceğim, sonra sen gideceksin’ diye sıraya giriyorlar. Bunu sağlayan herkese tekrardan teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Plastikler anne karnına, insan kanına kadar girdi! Zararlı güneş ışınları kansere sebep olabilir Kalp ve damar hastalığında riskli gruplar kimlerdir? Ramazan Bayramında nasıl beslenmeliyiz? ERÜ Hastaneleri, UCARE/ACARE Mükemmeliyet Merkezi Programlarına Kabul Edildi Bahar Geldi Polen Alerjisi Kapıda Peki Nasıl Korunmalıyız? KANKA Hastanesinde çocuklar akülü araçlarla geziyor BÖBREK SAĞLIĞI İÇİN TUZ’DAN UZAK DURUN “Deprem sonrası yaşanan travmalar bağırsak problemlerine yol açabilir” “Deprem sebebiyle oluşan kaygı bozukluğu, daha önce var olan kalp problemini ortaya çıkarabilir” İlaçla birlikte greyfurt tüketimine dikkat! Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, deprem bölgesi Hatay’a gönderildi Sık kullanımda bakın başınıza ne geliyor? Sağlık Müdürü Erşan: "İldem’e yapılacak yeni hastane, bölgeyi rahatlatacak" Kayseri Şehir Hastanesi Obezite Merkezi’ne yoğun ilgi Tükenmişlik sendromu nedir ve tedavisi var mıdır? Bebek hasreti çeken çiftlerin özlemi tüp bebek tedavisiyle son buluyor KANKA ile 46 çocuk hayata tutundu Aldığı randevuya gitmeyenler, 15 gün yeni randevu alamayacak Hastanelerde yoğunluk yaşanıyor Tırnak yeme alışkanlığının sebebi ve tedavi şekli 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.. ERÜ Hastaneleri, SKS Değerlendirmesinden Başarıyla Geçti ERÜ Hastaneleri Uyku Bozuklukları Merkezi, TUTD Tarafından Reakredite Edildi ERÜ Rektörü Altun, Hasta Yakınları Misafirhanelerini Ziyaret Etti
×