Reklamı Kapat

Jandarma bir ayda 430 aranan şahsı yakaladı

Jandarma bir ayda 430 aranan şahsı yakaladı
Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından Mayıs ayında gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan 430 şahıs yakalandı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından Mayıs ayı çalışma verileri açıklandı. Bu kapsamda; 64 kasten yaralama olayında yakalanan 136 şüpheli, haklarında yapılan soruşturma evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi. 9’u evden, 4’ü kamu, kurum ve kuruluşlardan, 1’i inşaattan hırsızlık, 1’i oto hırsızlığı ve 13 dolandırıcılık olmak üzere toplam 28 olayda 25 şüpheli yakalandı.

UYUŞTURUCU MADDE OPERASYONU

Uyuşturucu maddeye yönelik yapılan operasyonlarda ise 7 uyuşturucu madde imal ve ticareti, 6 kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma, 3 resmi belgede sahtecilik, 8 kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet ve 4 göçmen kaçakçılığı olayı ortaya çıkarıldı. Bu olaylarda 47 şüpheli yakalandı.

Jandarma ekiplerince icra edilen operasyonlarda ise; 68 adet eski eser, 110 gram eroin, 3 bin 73 gram
metamfetamin, 300 adet lyrıca hap, 610 gram bonzai, 6 adet uyuşturucu kullanma aparatı, 2 adet
hassas terazi, 5 adet tabanca ve 11 kaçak kazı malzemesi ele geçirilmiştir.

TERÖR OPERASYONLARI

Terörle mücadele kapsamında da; “FETÖ/PDY”, “THKP/C”, “PKK” ve “DEAŞ” terör örgütleri suçlarından 9 olayda 10 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 3’ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 7 şüphelinin de yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
Ayrıca, çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan 430 şahıs yakalandı.

KAYSERİ HUZUR VE GÜVEN UYGULAMALARINDA 6 BİN 781 ŞAHIS SORGULANDI

Emniyet ve asayişin temini maksadıyla, eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Kayseri Huzur ve Güven
Uygulamalarında ise 6 bin 781 şahıs sorgulanmış, 514 umuma açık yer, metruk bina, okul, park ve bahçe kontrol edilmiş, çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan 18 şahıs yakalandı. Kontrol edilen 3 bin 544 araçtan arandığı tespit edilen 1 araç yakalanmış, 20 araca idari yaptırım uygulanmış ve 3 araç trafikten men edilmiş.

PAYLAŞ
GÖNDER
×