Reklamı Kapat

İYİ Parti’nin "Kayseri Ekonomi Konuşuyor" paneli büyük ilgi gördü

İYİ Parti’nin
İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Kayseri Ekonomi Konuşuyor" paneli Kadir Has Kültür Merkezi’nde geniş katılım ile gerçekleştirildi.


Panele; İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, İYİ Parti Kayseri Milletvekili GİK Üyesi Dursun Ataş, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP, Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi il başkanları, İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, oda ve STK temsilcileri ile çok sayıda iş adamı ve davetli katıldı.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili GİK Üyesi Dursun Ataş ve İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman’ın açılış konuşmalarının ardından panele geçildi.

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale’nin panelist olarak yer aldığı "Kayseri Ekonomi Konuşuyor" panelinde dünya, Türkiye ve Kayseri’nin ekonomik durumu gözler önüne serildi.

Panelin moderatörlüğünü yapan İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Türkiye'nin sorunları olduğunu öne sürerek, geçen yıl ocak ayından itibaren, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in öncülüğünde cadde ve sokaklara inerek insanlarla dertleşmeye ve onları anlamaya çalıştıklarını belirtti.

Tatlıoğlu, "Sorunları konuşalım istiyoruz. İnsanın, esnafın, işverenin, işsizin, çiftçinin sorunlarını konuşarak, bunu siyasetin gündemine taşımak görevimiz." dedi.

Tatlıoğlu, şöyle devam etti:

"Bu milletin fakirliği değil, zenginliği lazım bize. Biz buna mukabil, toplumun sesi olmaya gayret ettik. Bize Allah'a şükür toplum daha fazla ses vermeye başladı. Partimizin çok değerli kadrolarıyla, özellikle büyükşehirlerimize gittik. Sanayicimizin kapısını çaldık. Dedik ki 'Biz şöyle bir Türkiye görüyoruz, sizin buna ilaveniz nedir? Nasıl bu Türkiye'yi 10 yılda 2 katına çıkartabiliriz?' Biz bunun hesabını yaptık. Biz, AK Parti sonrası Türkiye'ye çalışıyoruz. Bugünün sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları doğru tespit etmek için buradayız, dolaşıyoruz. 720 milyar dolarlık bir Türkiye konuşuyoruz. Konuşmamız gereken Türkiye, 1,5 trilyon dolar olmalı."

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta da konuşmasında Türkiye'de temel sorunun güven kaybı olduğunu vurguladı.

Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale ise Avrupa'daki ülkelerin faiz uygulamalarını anlatan sunum gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
SP Melikgazi’de istifa depremi Fatih Erbakan’dan çarpıcı ‘erken seçim’ açıklaması Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ülkedeki problemleri biliyoruz "Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz" Davutoğlu’ndan zam tepkisi: Buna harç değil HARAÇ denir! Kayseri'deki cinayet ve intihar vakaları Meclis gündeminde Erbakan'dan 'dolar' uyarısı: Böyle giderse eski Türkiye'yi mumla ararız! Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası Özhaseki: “ABD, AK Parti'yi İktidardan Göndermek İstiyor” KAZIM YÜCEL: PALASLILAR PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR Erbakan'dan 'dolar' yorumu: Dış güçler söylemi inandırıcı gelmiyor Ali Babacan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok sert ekonomi eleştirisi Erdoğan: “Ekonomisi güçlü Türkiye’sine hiç olmadığımız kadar yakınız” BBP Hacılar İlçe Başkanı Çevrim: Bize düşen devletimizin yanında durmaktır Rasim Arı’dan Kayseri üstünden yeni polemik Özhaseki, ‘hakkımı helal etmiyorum’ dedi, yanıt Kılıçdaroğlu yerine bakın kimden geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’ndan davacı olmaktan vazgeçti CHP’li Arık: Kayserimiz 17 yıldır yüksek hızlı tren masalıyla kandırılıyor CHP’Lİ Arık’tan AK Partili Nergis’e “makul” tekpi SP İl Başkanı Coşkun: Bu anlayış kabul edilemez Davutoğlu’ndan AK Partililere çağrı: Dilsiz şeytan olmayın! Bakan Akar: “Terörü bitirmekte kararlıyız” SP’li Aktaş’tan Mustafa Palancıoğlu’na taksi durakları eleştirisi
×