İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası

İYİ Partili Yücel’den  'Muhalefet Susturuyor' iddiası
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, meclis toplantısında muhalefetin susturulmaya çalışıldığını öne sürdü.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bugün Meclis toplantısının ikinci oturumunu Büyükşehir Belediyesi’nin toplantı salonunda gerçekleştirdi. Bütçe görüşmelerinin yürütüldüğü toplantı sonrası açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi İYİ Partili Grup Başkanvekili Kazım Yücel, muhalefetin susturulmaya çalışıldığını söyledi. Vatandaşın oylarıyla seçildiklerini ve sorunları kürsüden dile getirmek istediklerini belirten Yücel, “Biz bu oyları vatandaşlarımızın dertlerini dile getirebilmek için kürsüyü de kullanacağız, meclisi de kullanacağız, sokakta halkımızı dinleyeceğiz. Onların derdini gelip Başkanımıza ve yetkili organlara anlatacağız. Bununla ilgili muhalefeti çok konuşturmamak adına bugün şahit olduğunuz gibi Belediye Meclis Başkan Vekili ‘oturduğumuz yerden konuşalım’ diyor. Benim oturduğum yerden konuşan bir yapım yok. Konuştuğum kişinin yüzüne bakarak konuşarak keyif alan, doğruları anlatırken o insanlara karşı gözlerine baka baka anlatan bir yapım var” diye konuştu.

“İYİ PARTİ GRUBU OLARAK TAHMİN VE TAKDİR ETTİĞİMİZ BÜTÇEYİ OYLARIZ”
Yücel, bütçelerin yetersiz olduğuna değinerek, “Belediyelerimiz Büyükşehir başta olmak üzere bütçeleri bugün gündemimizdeydi. Biz bunlarında rakam olarak yetersiz olduğunu biliyoruz ama İYİ Parti grubu olarak tahmin ve takdir ettiğiniz bütçeyi oylarız. Öncelikle biz orada kritik bir süreç yaşadık. Malum bu süreç vatandaşın bize söylediklerini Belediye Meclis Üyelerimize ifade ettik. Hazırlanan programın çok yetersiz olduğunu bunların içerisinde mahallelerden şehir merkezine ulaşımın hala giderilmediğini gördük. Aktarma olacaksa aktarma noktalarında biz çocuklu aileleri düşündük. Bunların giderildiği bir istasyonlar olması lazım dedik. Kırsal alan belirlemesine bundan tam 1 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekillerinin kanunlaştırdığı ama hala Belediyelerin yürürlüğe almadığı kırsal alan belirlemesinde performans rakamlarında gündemde olmadığını gördük” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Gelecek Partisi’nden üçüncü ittifak açıklaması İYİ Partili Ataş: “Cumhur ittifakı eridikçe de inatlaşıyor” Ödenek sorunu yaşanan havaalanı terminal binası için Mustafa Elitaş devrede KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: “Türkiye sayesinde varlığımızı sürdürebildik” Halaçoğlu'ndan öneri: Esed af çıkardı, Suriyelileri gönderin oyları kazanın BBP’li Çevrim: “Yolların açılmasını sağlamak belediyelerin asli görevi” İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, korona virüse yakalandı. CHP’li Orhan: “Doğal afetler üzerinden siyaset olmaz” Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na cevap: Çok iyi biliriz sizin halk belediyeciliğinizi Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Birtane’den Gaffar Okkan için tepki çeken sözler İYİ Partili Yücel: Kayseri sanayisi şarteli kapandı Başkan Çopuroğlu’ndan Sedef Kabaş’a sert tepki Kazım Yücel: "Herkes yarına umutla bakmak istiyor" AK Parti Kayseri Milletvekili Atçı: "Doğalgaz fiyatlarında Avrupa’da en ucuz ülke Türkiye" Özhaseki: “Sedef Kabaş’a sözlerini aynen iade ediyoruz” Rasim Arı’dan hodri meydan Kazım Yücel dert dinledi: Faturalar can yakıyor Erbakan: Asıl cahillik Peygambere ve eşine dil uzatılmasına ifade özgürlüğü demektir Babacan: “Bu kriz, el yapımı bir krizdir” CHP’li Arık’ın ‘emekli maaşı’ önergesi reddedildi Kayseri için demediğini bırakmayan Rasim Arı, AK Parti’den istifa etti Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Narin: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu CHP İl Başkanı Özer'den AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'e 3 kuruşluk tazminat davası Kayseri’de Covid-19 yüzde 100 arttı Erbakan iktidara yüklendi: Ne adalet kaldı ne kalkınma!
×