Reklamı Kapat

İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası

İYİ Partili Yücel’den  'Muhalefet Susturuyor' iddiası
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, meclis toplantısında muhalefetin susturulmaya çalışıldığını öne sürdü.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bugün Meclis toplantısının ikinci oturumunu Büyükşehir Belediyesi’nin toplantı salonunda gerçekleştirdi. Bütçe görüşmelerinin yürütüldüğü toplantı sonrası açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi İYİ Partili Grup Başkanvekili Kazım Yücel, muhalefetin susturulmaya çalışıldığını söyledi. Vatandaşın oylarıyla seçildiklerini ve sorunları kürsüden dile getirmek istediklerini belirten Yücel, “Biz bu oyları vatandaşlarımızın dertlerini dile getirebilmek için kürsüyü de kullanacağız, meclisi de kullanacağız, sokakta halkımızı dinleyeceğiz. Onların derdini gelip Başkanımıza ve yetkili organlara anlatacağız. Bununla ilgili muhalefeti çok konuşturmamak adına bugün şahit olduğunuz gibi Belediye Meclis Başkan Vekili ‘oturduğumuz yerden konuşalım’ diyor. Benim oturduğum yerden konuşan bir yapım yok. Konuştuğum kişinin yüzüne bakarak konuşarak keyif alan, doğruları anlatırken o insanlara karşı gözlerine baka baka anlatan bir yapım var” diye konuştu.

“İYİ PARTİ GRUBU OLARAK TAHMİN VE TAKDİR ETTİĞİMİZ BÜTÇEYİ OYLARIZ”
Yücel, bütçelerin yetersiz olduğuna değinerek, “Belediyelerimiz Büyükşehir başta olmak üzere bütçeleri bugün gündemimizdeydi. Biz bunlarında rakam olarak yetersiz olduğunu biliyoruz ama İYİ Parti grubu olarak tahmin ve takdir ettiğiniz bütçeyi oylarız. Öncelikle biz orada kritik bir süreç yaşadık. Malum bu süreç vatandaşın bize söylediklerini Belediye Meclis Üyelerimize ifade ettik. Hazırlanan programın çok yetersiz olduğunu bunların içerisinde mahallelerden şehir merkezine ulaşımın hala giderilmediğini gördük. Aktarma olacaksa aktarma noktalarında biz çocuklu aileleri düşündük. Bunların giderildiği bir istasyonlar olması lazım dedik. Kırsal alan belirlemesine bundan tam 1 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekillerinin kanunlaştırdığı ama hala Belediyelerin yürürlüğe almadığı kırsal alan belirlemesinde performans rakamlarında gündemde olmadığını gördük” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Süleyman Soylu Mutlu Haberi Baki Ersoy'un Telefonundan Verdi İYİ Partili Yücel: Biz şehre turist getirin dedik, mülteci getirdiler MHP’den Develi çıkarması Fatih Erbakan: Gençlerde kalp krizinden ölümlerdeki artışın sebebi mRNA aşıları mı? İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNDEN AÇIKLAMA Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı... AK Parti Kayseri Teşkilatı “Kuruluşumuzdan Günümüze Teşkilat Buluşması” Programı Düzenlendi Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye hizmet davamızdan geri adım atmayacağız, nice yıllara AK Parti Fatih Erbakan: ‘Sata sata elde avuçta kalmadı, şimdi sıra geldi TCDD’ye…’ Çopuroğlu’ndan 21. Yıl Mesajı... İYİ Partili Kazım Yücel'den Büyükşehir Belediyesine Yanıt Büyükkılıç, CHP vekili Arık için sert konuştu Kazım Yücel'den Tramvay Hattı Tepkisi: Kayseri'nin Parası Heba Ediliyor AK Parti Kayseri teşkilatından Devlet Bahçeli jesti CHP’li Arık: “Cumhur ittifakının videoları düzmece” İYİ Partili Yücel, Büyükşehir ek bütçesini eleştiri yağmuruna tuttu VAN, ÖZHASEKİ’Yİ BAĞRINA BASTI CHP’li Arık: “Koltuk ittifakını telaş sardı” MHP'DE 18 EYLÜL HAZIRLIKLARI BAŞLADI Bakan Çavuşoğlu Kayseri'ye gelecek YRP Develi İlçe Başkanı görevden alındı Özhaseki'den İmamoğlu'na sert gönderme Dursun Ataş: Kayseri’de çiftçi kan ağlıyor DEVA’dan Özvatan’a atama Devlet Bahçeli Kayseri’ye geliyor
×