İYİ Partili Yücel’den Kocasinan Belediyesi KİMAŞ A.Ş alımlarıyla ilgili şok iddia

İYİ Partili Yücel’den Kocasinan Belediyesi KİMAŞ A.Ş alımlarıyla ilgili şok iddia
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili ve Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Kazım Yücel, “Bize belgeler intikal etti; Kocasinan Belediyesi’ne bağlı KİMAŞ A.Ş.’de yönetim kurulu başkanı öyle bir alımlar yapmış ki soy ismi benzerliğiyle başlayan, soy ismi tutmasa da çok yakın arkadaşı ve soy ismi olup ama şirketinde ortak olmadığı arkadaşların firmalarından teklif usulüyle mal aldığı bilgileri geldi” iddiasında bulundu.

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili ve Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Kazım Yücel, KİMAŞ A.Ş.’nin Kocasinan Belediyesi’nin yan kuruluşu olduğunu ve şirket yönetim kurulu başkanının teklif usulüyle mal aldığını öne sürdü. Bunun yasal olmadığını belirten Yücel, “Belediyenin kendine ait kurum ve kuruluşlarında görev alan daire başkanları veya yönetim kurulu başkanları, bunlar ihale statüsünün şartlarının dışında teklif usulüyle mal alacaklar ise mutlaka 3 teklif asgari almak kaydıyla en uygun fiyatı veren, en kaliteli malı veren kişiyi tercih ederler. Bize belgeler intikal etti; Kocasinan Belediyesi’ne bağlı KİMAŞ A.Ş.’de yönetim kurulu başkanı öyle bir alımlar yapmış ki soy ismi benzerliğiyle başlayan, soy ismi tutmasa da çok yakın arkadaşı ve soy ismi olup ama şirketinde ortak olmadığı arkadaşların firmalarından teklif usulüyle mal aldığı bilgileri geldi. Biz bunu sosyal medya hesabımızdan paylaştık. KİMAŞ A.Ş., Kocasinan Belediyesi’nin yan kuruluşu anonim şirketidir. Buranın bütün giderlerini Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan Belediye meclisinin aldığı kararlarla oluşturuyoruz. Fakat inceleme noktasına gelince bize bu hak verilmiyor. 'Burası anonim şirketi, burası bir ticari kuruluş' deniliyor. Biz buraların belgelerine ve bilgilerine ulaşamamıştık. Edindiğimiz bilgileri görünce hayretler içerisinde kaldık. Maalesef artık Türkiye genelinde bir bakanın pandemi döneminde yakın aile şirketinden yapmış olduğu alışveriş gibi burada yakın ve akrabasından yapılan alışverişleri gördük ve üzüldük. Biz bu üzüntümüzle birlikte bu konunun bu halde kalmasını istemiyoruz. Gerekli makamlar bu konuda gerekli hamleyi yapmalı, açıklama varsa yapılmalı ve yanlışlık varsa düzeltilmelidir. Konu doğru ise gereği yapılmalıdır” diye konuştu.

 

Kaynak: KAYSERİ (1HA)

PAYLAŞ
GÖNDER
Gelecek Partisi Kayseri İl Başkanı Av. Zülküf Arslan, Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı Kazım Yücel, milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu Taner Yıldız yeniden aday olmayacak İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI KAZIM YÜCEL'DEN 18 MART MESAJI Kazım Yücel, bugün milletvekili aday adaylığı için istifa ediyor AK Parti, 3 dönem kuralına takılanlardan da müracaat alacak “7’li Masa’da deprem bölgelerine turistik seyahat düzenleyen belediye başkanları var” AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, adaylığı için genel merkezi işaret etti Cumhur İttifakı’nda seçim hazırlığı başladı Yeniden Refah Partisi’ne Cumhur ittifakı daveti Cumhurbaşkanı Erdoğan: “14 Mayıs’ta seçime gidiliyor” CHP Kayseri Milletvekili Arık Hayvan Hastalıklarını Sordu Ümit Özdağ: Mansur Yavaş aday olmuyor diye Türk halkı Türk demokrasisi çaresiz değildir ARIK, “KAYSERİ AFET BÖLGESİ İLAN ELDİMELİ” İYİ Partili Yücel’den Kocasinan Belediyesi KİMAŞ A.Ş alımlarıyla ilgili şok iddia İYİ Partili Yücel: “Kocasinan Belediye işçileri maaş farkını alamadı” ERSOY’DAN ÖZDAĞ'A AĞIR CEVAP YRP’li Narin, “Statlardan siyaseti uzak tutalım, herkesin görüşüne saygı duyalım” AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş’tan, seçim tarihi ve EYT açıklaması Özhaseki'den, 'Tekrar aday olacak mısınız?' sorusuna net cevap YRP’li Önder Narin, “Seçimi Yeniden Refah Partisi belirleyecek” CHP’li Ünalmış, “Eski il başkanı hangi aracı kullanıyor?” 6’lı masanın adayı yine belli olamadı! Yeniden Refah Partisi Kayseri Seçim Koordinasyon Merkezi ilk toplantısını yaptı İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KESİNTİSİZ ULAŞIM ÖNERİSİ
×