İYİ Partili Yücel: “Vatandaşın hiç kullanamayacağı alt yapılara çok büyük paralar harcandı”

İYİ Partili Yücel: “Vatandaşın hiç kullanamayacağı alt yapılara çok büyük paralar harcandı”
İYİ Partili Kazım Yücel, 7 yıl önce projesi onaylanmış ve halen hizmet vermeyen Sarıoğlan-Yeşilhisar hızlı tren hattı ve banliyö hattının hizmete başlamaması hakkında, “Yıllarca Kayseri’ye hızlı tren gelecek dediler 2016’da banliyö hattı kuracağız dediler ama gördüğünüz gibi bir kara tren geldi geçti o da yük treni bizi almadı” dedi.

İYİ Partili Kazım Yücel, 7 yıl önce projesi onaylanmış ve halen hizmet vermeyen Sarıoğlan-Yeşilhisar hızlı tren hattı ve banliyö hattının hizmete başlamaması hakkında, “2016’da Büyükşehir Belediye Başkanı Sarıoğlan ile Yeşilhisar arasında bir banliyö hattı kuracağını söyledi ve bu hattı bu kırsaldaki vatandaşlarımızın şehre göçünü önlemek için yapacağız dedi. Doğru da bir projeydi bununla ilgili devlet demir yollarıyla ve ulaştırma bakanıyla görüşüp olurlarını aldığından da bahsetmişti fakat bunun üzerine 7 yıl geçti” dedi.
Bu projeye milyarlarca paraların harcandığını ve hizmet alınamadığını söyleyen Kazım Yücel,“Vatandaşın hiç kullanamayacağı alt yapılara çok büyük paralar harcandı ve bugün de atıl bir durumda bekliyor. Bu proje hayata geçmiş olsaydı Sarıoğlan’dan Yeşilhisar’a kadar birçok ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız günü birlik şehri ziyaret edebileceklerdi. 7 yıldır burada tren yolunun üzerinde inekler veya eskisi gibi kara tren gelip geçiyor. Bu şehirdeki insanlara bazen hızlı tren bazen banliyö hattı diyorsunuz demekle de kalmıyorsunuz milyarlarca parayı da harcıyorsunuz bu şehre çok yazık” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan Özhaseki'den Başkan Büyükkılıç'a "Hayırlı Olsun" Ziyareti İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor” Başkan Büyükkılıç, “Bizi takip eden siyasi partimizin 2 misli oy almış bir belediye başkanıyım” Özer: “Büyükşehir Belediyesi’nin ödediği banka faizi bir ilçe belediyesinin bütçesi kadar” Koç, “Halk diyor ki; ‘Memduh Başkan seni seviyoruz ama biraz daha kendine çeki düzen ver” “AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Suriyelilerin kentte yoğunlaşmasını engelleyecek tedbirler alır mı CHP’li Aşkın Genç’ten iktidarın ekonomi politikasına eleştiri Saadet Partili Coşkun yeniden il başkanı oldu İsmail Özdemir, yeniden!.. “Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz” AK Parti büyükşehirlerde en çok oyu Kayseri’de kaybetti İtirazlar reddedildi: Pınarbaşı’nda yeniden seçime gidiliyor İl seçim kurulu itirazı reddetti: Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk oldu Özhaseki: “Seçimlerde vatandaşımızın ihtarını herkes almıştır” CHP Kayseri İl Başkanlığı’ndan Pınarbaşı seçimleri için iptal kararına itiraz CHP’li Meclis Üyeleri mazbatalarını aldı Yeşilhisar’da Halit Taşyapan kazandı CHP, Pınarbaşı’ndaki iptal kararına itiraz edecek Başkan Büyükkılıç mazbatasını aldı Başkan Güleser mazbatasını aldı Mazbatasını aldıktan sonra Başkan Palancıoğlu’ndan ilk sözler: Mesaj alındı Pınarbaşı seçimleri iptal edildi Melikgazi İlçe Belediye Meclis Üyeleri kesinleşti Felahiye’de sandıktan CHP çıktı Kayseri, Başkan Büyükkılıç ile devam ediyor
×