İYİ Partili Yücel: “Kocasinan Belediye işçileri maaş farkını alamadı”

İYİ Partili Yücel: “Kocasinan Belediye işçileri maaş farkını alamadı”
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kocasinan Belediyesi’nde çalışan işçilerin yılbaşından sonra maaş farklarını alamadıklarını, protokollerin yenilenmediğini söyledi.

Yücel, “Arkadaşlar, artan enflasyon karşısında, maaşları eski rakamda kalınca ezildiler, geçinemiyorlar, sıkıntıları var. Acilen bu arkadaşlarımızla protokol anlaşmasına gidin” dedi.

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kocasinan Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaş farklarıyla ilgili sorunlarını gündeme getirdi. İşçilerle yeni protokol yapılmadığını anlatan Yücel, bu nedenle işçilerin düşük maaşla çalıştırıldığını belirtti. Yücel, “Kayseri’de belediyelerimizde çalışan onlarca işçimiz var. Belediye Başkanlarının talimatlarıyla bu dönemde hepsini deprem bölgesine göreve gönderdik. Öncelikler o bölgeye giden bütün işçi arkadaşlarıma Kayseri İYİ Parti Grup başkanı olarak şükranlarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum. Fakat bu esnada ben Büyükşehir Belediyesi haricinde ki ilçe belediyelerini özellikle Kocasinan’da görev yapan işçilerimizin yılbaşından sonra maaş farklarını almadıklarını, protokolün yenilenmediğini daha doğrusu eski maaşlarının üzerine cüzi bir artışla maaşlarını aldıklarını öğrendim. Yani normalde olması gereken Büyükşehir’in yaptığı gibi protokol anlaşması yapıp gelen farkı maaşlarına yansıtmaları gerekiyordu ama bunu almadıklarını öğrendim. Böylesi bir dönemde, hepsi evlerini bırakmış gitmiş deprem bölgesinde sabah akşam çalışıyor. Bu arkadaşlarımın maaşlar ile ilgili kafalarında bir soru olmaması lazım. Evlerini bırakıp gitmişler, o bölgede Kayseri’yi temsilen depremzedelere yardımcı oluyorlar. Sayın ilçe belediye başkanları, özellikle Kocasinan Belediye Başkanı hala neden protokollerini yenilemiyorsunuz, niye protokol anlaşması yapmıyorsunuz? Bu arkadaşlarımız normal asgari ücret artışındaki o farkı, normal maaşları üzerinden niye almıyor, niye sendikalar ile bir araya oturmuyorsunuz? Bu arkadaşlarımızın 6’ncı ayda protokollerini yenilediğinizde bu 6 aylık farkı verecek misiniz yoksa o günden sonraya mı başlayacaksınız? Böylesine bir dönemde millet buradan, aldığı maaşa bakmadan bölgeye gidiyor, Kayserimiz adına hizmet ediyor ise siz de bir belediye başkanı olarak bunları dikkate almanız, bu arkadaşların yasal haklarını bu kardeşlerimize vermelisiniz” şeklinde konuştu.

‘ARKADAŞLARIMIZLA PROTOKOL ANLAŞMASINA GİDİN’

Belediye işçilerin artan enflasyon karşısında geçinemediklerini sıkıntılar yaşadıklarını belirten Yücel, “Bu arkadaşlar, artan enflasyon karşısında, maaşları eski rakamda kalınca ezildiler, geçinemiyorlar, sıkıntıları var. Deprem döneminde bu konuları gündeme getirmemeye hassasiyetle dikkat ettik ama kamuoyu bilsin ki biz bunları konuşmaya başlamamızın startını belediyeler verdi. Belediyeler, Belediye Meclis toplantıları yapıyor, orada artık imarları konuşuyorlar, bir takım küçük ya da büyük konuları konuşuyorlar. Bu işçi kardeşlerimizin haklarını bir kez daha hatırlatmak ise muhalefet olarak asli görevimiz ve acilen bu arkadaşlarımızla protokol anlaşmasına gidin” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×