İYİ Partili Yücel: “Kocasinan Belediye işçileri maaş farkını alamadı”

İYİ Partili Yücel: “Kocasinan Belediye işçileri maaş farkını alamadı”
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kocasinan Belediyesi’nde çalışan işçilerin yılbaşından sonra maaş farklarını alamadıklarını, protokollerin yenilenmediğini söyledi.

Yücel, “Arkadaşlar, artan enflasyon karşısında, maaşları eski rakamda kalınca ezildiler, geçinemiyorlar, sıkıntıları var. Acilen bu arkadaşlarımızla protokol anlaşmasına gidin” dedi.

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kocasinan Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaş farklarıyla ilgili sorunlarını gündeme getirdi. İşçilerle yeni protokol yapılmadığını anlatan Yücel, bu nedenle işçilerin düşük maaşla çalıştırıldığını belirtti. Yücel, “Kayseri’de belediyelerimizde çalışan onlarca işçimiz var. Belediye Başkanlarının talimatlarıyla bu dönemde hepsini deprem bölgesine göreve gönderdik. Öncelikler o bölgeye giden bütün işçi arkadaşlarıma Kayseri İYİ Parti Grup başkanı olarak şükranlarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum. Fakat bu esnada ben Büyükşehir Belediyesi haricinde ki ilçe belediyelerini özellikle Kocasinan’da görev yapan işçilerimizin yılbaşından sonra maaş farklarını almadıklarını, protokolün yenilenmediğini daha doğrusu eski maaşlarının üzerine cüzi bir artışla maaşlarını aldıklarını öğrendim. Yani normalde olması gereken Büyükşehir’in yaptığı gibi protokol anlaşması yapıp gelen farkı maaşlarına yansıtmaları gerekiyordu ama bunu almadıklarını öğrendim. Böylesi bir dönemde, hepsi evlerini bırakmış gitmiş deprem bölgesinde sabah akşam çalışıyor. Bu arkadaşlarımın maaşlar ile ilgili kafalarında bir soru olmaması lazım. Evlerini bırakıp gitmişler, o bölgede Kayseri’yi temsilen depremzedelere yardımcı oluyorlar. Sayın ilçe belediye başkanları, özellikle Kocasinan Belediye Başkanı hala neden protokollerini yenilemiyorsunuz, niye protokol anlaşması yapmıyorsunuz? Bu arkadaşlarımız normal asgari ücret artışındaki o farkı, normal maaşları üzerinden niye almıyor, niye sendikalar ile bir araya oturmuyorsunuz? Bu arkadaşlarımızın 6’ncı ayda protokollerini yenilediğinizde bu 6 aylık farkı verecek misiniz yoksa o günden sonraya mı başlayacaksınız? Böylesine bir dönemde millet buradan, aldığı maaşa bakmadan bölgeye gidiyor, Kayserimiz adına hizmet ediyor ise siz de bir belediye başkanı olarak bunları dikkate almanız, bu arkadaşların yasal haklarını bu kardeşlerimize vermelisiniz” şeklinde konuştu.

‘ARKADAŞLARIMIZLA PROTOKOL ANLAŞMASINA GİDİN’

Belediye işçilerin artan enflasyon karşısında geçinemediklerini sıkıntılar yaşadıklarını belirten Yücel, “Bu arkadaşlar, artan enflasyon karşısında, maaşları eski rakamda kalınca ezildiler, geçinemiyorlar, sıkıntıları var. Deprem döneminde bu konuları gündeme getirmemeye hassasiyetle dikkat ettik ama kamuoyu bilsin ki biz bunları konuşmaya başlamamızın startını belediyeler verdi. Belediyeler, Belediye Meclis toplantıları yapıyor, orada artık imarları konuşuyorlar, bir takım küçük ya da büyük konuları konuşuyorlar. Bu işçi kardeşlerimizin haklarını bir kez daha hatırlatmak ise muhalefet olarak asli görevimiz ve acilen bu arkadaşlarımızla protokol anlaşmasına gidin” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Gelecek Partisi Kayseri İl Başkanı Av. Zülküf Arslan, Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı Kazım Yücel, milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu Taner Yıldız yeniden aday olmayacak İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI KAZIM YÜCEL'DEN 18 MART MESAJI Kazım Yücel, bugün milletvekili aday adaylığı için istifa ediyor AK Parti, 3 dönem kuralına takılanlardan da müracaat alacak “7’li Masa’da deprem bölgelerine turistik seyahat düzenleyen belediye başkanları var” AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, adaylığı için genel merkezi işaret etti Cumhur İttifakı’nda seçim hazırlığı başladı Yeniden Refah Partisi’ne Cumhur ittifakı daveti Cumhurbaşkanı Erdoğan: “14 Mayıs’ta seçime gidiliyor” CHP Kayseri Milletvekili Arık Hayvan Hastalıklarını Sordu Ümit Özdağ: Mansur Yavaş aday olmuyor diye Türk halkı Türk demokrasisi çaresiz değildir ARIK, “KAYSERİ AFET BÖLGESİ İLAN ELDİMELİ” İYİ Partili Yücel’den Kocasinan Belediyesi KİMAŞ A.Ş alımlarıyla ilgili şok iddia İYİ Partili Yücel: “Kocasinan Belediye işçileri maaş farkını alamadı” ERSOY’DAN ÖZDAĞ'A AĞIR CEVAP YRP’li Narin, “Statlardan siyaseti uzak tutalım, herkesin görüşüne saygı duyalım” AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş’tan, seçim tarihi ve EYT açıklaması Özhaseki'den, 'Tekrar aday olacak mısınız?' sorusuna net cevap YRP’li Önder Narin, “Seçimi Yeniden Refah Partisi belirleyecek” CHP’li Ünalmış, “Eski il başkanı hangi aracı kullanıyor?” 6’lı masanın adayı yine belli olamadı! Yeniden Refah Partisi Kayseri Seçim Koordinasyon Merkezi ilk toplantısını yaptı İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KESİNTİSİZ ULAŞIM ÖNERİSİ
×