İYİ Partili Yücel: “Benim okulum nerede?”

İYİ Partili Yücel: “Benim okulum nerede?”
Kocasinan Belediyesi Meclis toplantısında konuşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Saraybosna Mahallesi’nde planlanan okulun neden yapılmadığını sordu.

Kocasinan Belediyesi Kasım ayı meclisi gündemdeki konuları görüşmek üzere toplandı. Toplantıda konuşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Saraybosna Mahallesi’nde planlanan ama daha sonra planlardan kaldırılan okulun neden yapılmadığını sordu. Yücel, “Bu bahsedilen yer resmi kurum alanı, önünde ise park var. Karşısında da pazar yeri var. 18 uygulamasında vatandaşın parsellerini, arsalarını pazar yeri, sağlık ocağı, okul diye yapıyoruz. Yeşil alan da çok seviyoruz ya yeşil yerde yapıyoruz. Bir müddet sonra burada ikinci bir plan yapılıyor. İkinci planda resmi kurum alanı duruyor, pazar yerini oradan kaldırıyor belediyemiz. Pazar yerini okul alanı olarak belirliyor. Burası Saraybosna okul var. Bir müddet sonra yeni bir planlama yapılıyor okul da kaldırılıyor oradan ve altı dükkan üstü konut planı yapılıyor. Bu planı geçirirken de karşıdaki park alanının yanına pazar yerini küçültüyor, koyuyor. Pazar yerinin altına bir de ticarethane koyuyor. Bu ticarethane bugün satışa geliyor önümüze. Peki okulum nerede benim sayım başkanım. Ben bu plana baktım okulum yok” şeklinde konuştu.

18 uygulamasıyla birlikte insanların arazilerinin istimlak edildiğini söyleyen Yücel, “Bu planlama yapılırken nüfus yoğunluğuna göre pazar yeri, park yeri bırakılıyor. Küçük bir ticaret alanı deseniz de ben küçücük de olsa parkımı kaybetmek istemem. Çünkü insanların arsasını siz 18 uygulayarak, bu gereksinimler için istimlak ediyorsunuz… Peki benim okulum nerede?” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
ÇALIŞ – MIŞ GİBİ GÖRÜNEN ANLAYIŞTAN BIKTIK İYİ Partili Yücel: “Gençlere, onları ülkede tutacak fırsatlar verilmeli” "10’nun üzerinde belediye başkanı AK Parti’ye geçmek istiyor, değerlendiriyoruz." Narin’den Kayseri tanıtım günlerine destek Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı.... Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi İYİ Parti Melikgazi'de yeniden Küçük dönemi Yeniden Refah Partisi Hacılar İlçe Başkanlığı Binası Açıldı ‘Kayseri Şehir Hastanesi Radyoloji Bölümünde 30 bine yakın bekleyen sonuç var’ İYİ Parti’li Kazım Yücel: “Kayseri halkı su fiyatları altında eziliyor” Başkan İncetoprak, Başbuğ Türkeş’i doğumunun 105. Yılında andı İYİ Partili Muharrem Yiğen, Kocasinan ilçe başkanlığına aday oldu Özhaseki; “Muhalefetin ileriye yönelik bir cümlesi dahi yok” YRP’li Önder Narin; “Kayseri’nin özlemiş olduğu genç ve dinamik kadroyla yola çıkacağız” Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Ekonomik sorunların bilincindeyiz” Sedat Kılınç İYİ Parti’ye katıldı Memleket Partisi Kayseri İl Başkanı Deniz Coşkun oldu CHP’den su fiyatlarına yüzde 50 indirim önergesi Özhaseki, “Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir" İYİ Partili Yücel, “Kentsel dönüşümle vatandaşın başına bela açıyorsunuz” ÖZHASEKİ GAZİANTEP’TE CHP’Lİ BELEDİYELERE YÜKLENDİ Başkan Büyükkılıç, Gaziantep'te AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı'na Katıldı Özhaseki: “Muhalefet belediyeleri hizmet yerine, algı belediyeciliği yapıyor” İYİ Partili Yücel: “Benim okulum nerede?” YRP Kayseri İl Teşkilatı 25 otobüs ile Ankara’ya gitti
×