İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin

İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin
İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Kazım Yücel, Kızılay'ın devredilmesine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda eleştirilerde bulundu. Yücel paylaşımında "Bu vatandaş kan verdi, can verdi, para verdi üzerine yüzde bin'de katkı payı verdi. Siz beceremediğinizi açıkladınız acilen görevinizden istifa edin" dedi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Kazım Yücel, sosyal medya hesabından Kızılay'ın devredilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu

Yücel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşın kan vererek bağışta bulunmasına karşın Kızılay yönetiminin vatandaştan yüzde bin fark alarak kar ettiğini belirterek "1868 yılında kurulan ve bugünkü adı Kızılay Hastanesi olan kuruluşun amacı savaşta yaralanan askerler karşılıksız hizmet etmekti. Bunun için de Türk halkı 150 yıldır kanıyla, canıyla, bağışıyla, şartlı bağışıyla bu kuruluşa sürekli destek oldu. 150 yıldır hizmet eden bu kuruluş biliyorsunuz depremde çadır dahi sattı, vatandaşın parasıyla, bağışıyla orduya gelen gelirlerle elde edilen çadırları sattı. Bir skandal göz ardı edildi. Ve bugün bu kuruluşun zarar etmesinden kaynaklı devredileceği kamuoyuna duyuruldu. Biz bu konuyla ilgili toplumun, bağışcıların ve şartlı bağışcıların tepkileri karşılık buldu ve kurum geri adım attı. Fakat bu esnada Kızılay'ın ikinci ismi veya genel sekreteri personele skandal bir açıklama yaparak "biz burada zarara ediyoruz. Sizin haklarınızı koruyacağız. Biz hastaneyi sadece bir kuruluşa devredeceğiz siz burada çalışacaksınız, biz burada para kazanamıyoruz. Yüzde 200 kar almamız gerekirken, maksimum yüzde 1000 fark alıyoruz. Vatandaşlardan buna rağmen zarar ediyoruz" dedi. Bu skandalın üstüne geri adım atsalar da, biz buradan şu çağrıyı yapıyoruz. Kan veriyoruz, can veriyoruz, bağış ve şartlı bağış yapıyoruz ve siz bu işi beceremiyorsunuz. Yüzde bin vatandaştan katkı payı alıyor bu işin içinden çıkamıyorsunuz. Bu vatandaş kan verdi, can verdi, para verdi üzerine yüzde bin'de katkı payı verdi. Siz beceremediğinizi açıkladınız acilen görevinizden istifa edin" ifadelerine yer verdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Genç: “Birikimlerini yapı kooperatiflerine emanet edenler adaletsizlikle karşı karşıya kaldı” Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor”
×