İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor”

İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor”
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı sonrası konuşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şahin Ülker, “Bugünkü toplantıya bakıldığında Cumhur İttifakı üyelerinin seçimden pek de ders çıkardığını düşünmüyorum çünkü muhalefete karşı ciddi tepkiler oldu, konuşturulmamaya çalışıldı. Ayrıca Başkan Büyükkılıç seçim öncesinde yüzde 20 üstüne yüzde 30 ekleyerek suya yüzde 50 indirim uygulandığını söyledi ancak faturalarda bu indirim uygulanmıyor. Yüzde 50 olarak uygulandığı takdirde metreküp başına 10 lira 92 kuruş olarak hesaplanması gerekiyor ancak yüzde 12 daha yüksek faturalandırılıyor ” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilk meclis toplantısını yorumlayan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şahin Ülker, “Sonuçların istendiği gibi olmamasının sonucunda ‘gereken dersi aldık’ şeklinde açıklamaları vardı. Bugünkü meclis toplantısına bakıldığında pek de ders çıkarıldığını düşünmüyorum. Çünkü muhalefete karşı ciddi tepkiler oldu, konuşturulmamaya çalışıldı. Başkanlarımız henüz Kayseri’deki her 3 seçmenden 2’sinin kendilerine oy vermediklerinin farkında değiller. Her 3 seçmenden yalnızca birinin oyuyla başkan seçildiler, her 3 seçmenden 2’si muhalefete oy verdi. İradeye saygı duyuyoruz ancak muhalefetin sesinin kesilmemesi gerekiyor” dedi.
‘SUYA YÜZDE 50 İNDİRİM UYGULANMIYOR’
Seçim öncesinde Başkan Büyükkılıç’ın önce yüzde 20, daha sonrasında yüzde 30’la birlikte suya yüzde 50 indirim yapıldığını ifade ettiğini ancak faturalara bu indirimin yansımadığını söyleyen İYİ Partili Ülker, “Yüzde 50 olarak uygulandığı takdirde metreküp başına 10 lira 92 kuruş olarak hesaplanması gerekiyor ancak yüzde 12 daha yüksek faturalandırılıyor. Son maddedeki projeyle ilgili detayları da öğrenemedik maalesef ki söz hakkı verilmedi. Meclis toplantılarımızda bu konunun tekrardan takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Milletvekili Dursun Ataş: “İktidar, ithalata dayalı politikasıyla Türk çiftçisini ağlatmaktadır” Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na Katıldı Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın Deniz Yağan başkanımıza desteği tam” MansurYavaş, Kayseri’ye geliyor Milletvekili Genç Sarımsaklı Mahallesi vatandaşlarının sorunlarını meclise taşıdı Vekil Çopuroğlu, hükümet konakları talebini Bakan Yerlikaya’ya iletti Felahiye Belediye Başkanı Güleser: “6 kuruş borcumuz yok dediler, 6 milyon borç var” Eski İl Başkanı Ataman İYİ Parti’den istifa etti Kazım Yücel, İYİ Parti GİK listesinde yer aldı Coşkun: “Saadet Partisi’nde genel başkan değişikliği olacak” Özhaseki: “CHP güzel işleri eleştirmeye devam ediyor” Bakan Özhaseki'den Başkan Büyükkılıç'a "Hayırlı Olsun" Ziyareti İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor” Başkan Büyükkılıç, “Bizi takip eden siyasi partimizin 2 misli oy almış bir belediye başkanıyım” Özer: “Büyükşehir Belediyesi’nin ödediği banka faizi bir ilçe belediyesinin bütçesi kadar” Koç, “Halk diyor ki; ‘Memduh Başkan seni seviyoruz ama biraz daha kendine çeki düzen ver” “AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Suriyelilerin kentte yoğunlaşmasını engelleyecek tedbirler alır mı CHP’li Aşkın Genç’ten iktidarın ekonomi politikasına eleştiri Saadet Partili Coşkun yeniden il başkanı oldu İsmail Özdemir, yeniden!.. “Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz” AK Parti büyükşehirlerde en çok oyu Kayseri’de kaybetti İtirazlar reddedildi: Pınarbaşı’nda yeniden seçime gidiliyor İl seçim kurulu itirazı reddetti: Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk oldu Özhaseki: “Seçimlerde vatandaşımızın ihtarını herkes almıştır”
×