Reklamı Kapat

İYİ Partili Kazım Yücel'den Büyükşehir Belediyesine Yanıt

İYİ Partili Kazım Yücel'den Büyükşehir Belediyesine Yanıt
AKP'li Kayseri Büyükşehir Belediyesi, öngörüsüzlük ve plansızlık nedeniyle Kayserilileri mağdur etmeye devam ediyor. Tramvay hattı çalışmalarında yaptığı işi hesap edemeyen ve yapılan işi bozup bozup tekrardan başlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel tepki göstermişti. Belediyeden yapılan karşı açıklamaya ise İyi Partili Kazım Yücel, 6 soru ile cevap verdi. Yücel, çalışmaların neden yeniden başlatıldığını sordu.

Yücel, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu soruları yöneltti:

Büyükşehir Belediyesi BÜROKRAT SIFATIYLA BİR KİŞİNİN kamuoyuna yapmış olduğu açıklamaya istinaden, Furkan Doğan Yurdu Önünden Talas istikametine giden tramvay hattında yapılan çalışmalara ilişkin Kayseri Büyükşehir Belediyesine soruyoruz!

•             Yapmış olduğunuz iş düzgün ise yüzlerce metre küp betonu neden kırdınız?

•             Yine tonlarca demir sökülüp neden hurda oldu?

•             Bu yapılan iş 10  ay öncesinden belli değil miydi ki yanlış planlama ve öngörüsüzlük yapılıp iki ayrı işçilik harcandı?

•             Çökme yok ve sadece ray döşemesi yapılacaksa onca beton kırılarak fotoğraf ve videolarda da açıkça göründüğü gibi neden derin kazma gereği duyuldu?

•             Çökme meydana geldiği iddia edilen yere rayların döşenmesi bir hata mıydı ki tramvay bu bölgeye yaklaşırken hızını düşürüyordu?

•             10 ay önce kamu kaynaklarından buraya harcamış olduğunuz rakam ne kadar, şu an bir kez daha bu bölge için harcanacak kamu kaynağı ne kadar?

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Partili Kazım Yücel, Suriyeli sığınmacılara yapılacak sosyal yardımı eleştirdi Devlet Bahçeli, "Doğu Türkistan Davası Emin Ellerde" Bahçeli “Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var” “YANDAŞ MÜTEAHHİT KURTULDU OLAN ÇOCUKLARA OLDU” Necmettin Apaydın İYİ Parti’den ihraç edildi Özdemir’den anket yorumu: ‘MHP anket yaptırmıyor, cevabı halk verecek’ İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BELEDİYELERE TEPKİ: YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ? Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım’dan Çetin Arık’ın iddialarına cevap MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ, PAZAR GÜNÜ KAYSERİ’DE ARIK; “BELEDİYE BORÇLU ÇOCUKLARIN GELECEĞİ HACİZLİ” İYİ Partili Yücel: “Belediye borçlarını 2-3 yıldır ödemiyor” BAŞKAN İNCETOPRAK, 12 EYLÜL’Ü UNUTMADI YRP’li Doğan Bekin Kayseri’ye geldi CHP’li Çetin Arık temeli atılıp unutulan okula dikkat çekti DEVA'dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret MHP’li Baki Ersoy’dan İYİ Parti’ye sert cevap MHP'Lİ ÖZDEMİR'DEN SOYER'E TEPKİ: "9 EYLÜL BİR BARIŞ DEĞİL" Başkan İncetoprak’tan 6’lı masaya sert tepki: Yazıklar olsun! MHP’den 6’lı masaya ‘açlık edebiyatı’ göndermesi Vekil Ersoy’dan CHP ve İYİ Parti’ye Kayseri’de miting çıkışı YRP Kayseri’de istifa Gelecek Partisi ‘yolsuzluk iddiaları’ gündemiyle toplandı Özhaseki: Vatandaşımızın teveccühü Erdoğan ve AK Parti’den yana Abdullah Gül: Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı yok Özhaseki, Arık’a İkinci Kez Tazminat Davası Açtı
×