Reklamı Kapat

İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BELEDİYELERE TEPKİ: YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ?

İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BELEDİYELERE TEPKİ: YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  2 Bin TL ve altında kamuya  borcu olanların borçlarının silineceğini açıklamasının ardından belediyeler de harekete geçti. Belediyeler hacze düşmemiş borçlar için vatandaşlara mesaj çekti ve borçlarını ödemelerini istedi. Bu duruma tepki gösteren İyi Partili Kazım Yücel, "Ne oldu, yangından mal mı kaçırıyorsunuz" diye sordu.

Kazım Yücel, düzenlemeye hacze düşmemiş 2 Bin TL'nin altındaki borçların da bu düzenlemeye eklenmesini istedi.

Bugünlerde belediyeler vatandaşlara mesaj atarak borçlarını ödemesini istedi. Mesajların çoğalmasının ardından bu duruma Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel tepki gösterdi.

Belediyelere 'Yangından mal mı kaçırıyorsunuz' diye seslenen Yücel, "Mahkemelerin iş yükünün azaltılması amacıya bir karar alındı ve 2 TL ile 2 Bin TL'nin altındaki borçların silinmesi kararı alındı. Bu düzenleme borcunu ödeyemeyen vatandaşları bir nebze olsun rahatlatacak ve vatandaşlar haciz stresinden kurtulacak. Bu düzenlemeyi destekliyoruz ve önemsiyoruz. Ama büyük bir itirazımız var. Belediyeler, kendilerine borcu olan vatandaşlara bu günlerde mesaj çekiyor ve borçlarının ödenmesini  istiyor. Bu rutin bir uygulama gibi gözükse de altında bu borçların da affedilebileceği korkusu yatıyor. Bu düzenlemenin eksik olduğu kanaatindeyim.  Mecliste görüşülecek düzenleme öncesi kamuya  2 Bin ve 2 Bin TL'nin altında borcu olan ve hacize gitmemiş olan bu borçlar da buna eklenmeli. Vatandaş sık boğaz edilmemeli ve kamuya ne şekilde borcu olursa olsun bu yapılacak düzenlemeye eklenmeli" dedi

Yücel, "Belediyeler, bu düzenlemenin sanırım genişleyebileceğini öngörüyor ve vatandaşa mesaj çekiyor. Sosyal devlet olmanın gereği yerine getirilmeli. Haksızlık ve çifte standart ortadan kaldırılmalı. İlla vatandaşın borcu hacze mi düşsün. Bugüne kadar borcunu ödeyenlere bu haksızlık değil mi? Yine 2 Bin ve 2 Bin TL'nin altında borcu olanlara da haksızlık değil mi? 6 Milyona yakın vatandaşımızın 30 Milyon'a yakın borcu silinirken neden hacze düşmemiş vatandaşlar kapsam dışında tutuluyor.  Maalesef ülkemizde bazı düzenlemeler haksız durum ortaya çıkartıyor. Borcunu düzenli olarak ödeyen vatandaşlar sürekli cezalandırılıyor. O vatandaşlar da artık 'Biz de borcumuzu ödemeyeceğiz. Nasıl olsa devlet af çıkartıyor' şeklinde düşünmeye başladı.  Borcunu ödeyen veya ödemekte kararlı olan vatandaşların da bu borçları düzenlemeye dahil edilmeli ve haksız durum ortadan kaldırılmalı. Belediyelerimiz de vatandaşı sık boğaz etmemeli ve borç tahsili derdine düşmek yerine 2 Bin TL'nin altında borcu olanların da bu düzenlemeye dahil edilmesi için gayret sarfetmeli. Belediyeler aracılığı ile bu talep iletilmeli ve hacze düşmemiş olan borçlar da bu düzenlemeye dahil edilmeli" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Partili Kazım Yücel, Suriyeli sığınmacılara yapılacak sosyal yardımı eleştirdi Devlet Bahçeli, "Doğu Türkistan Davası Emin Ellerde" Bahçeli “Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var” “YANDAŞ MÜTEAHHİT KURTULDU OLAN ÇOCUKLARA OLDU” Necmettin Apaydın İYİ Parti’den ihraç edildi Özdemir’den anket yorumu: ‘MHP anket yaptırmıyor, cevabı halk verecek’ İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BELEDİYELERE TEPKİ: YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ? Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım’dan Çetin Arık’ın iddialarına cevap MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ, PAZAR GÜNÜ KAYSERİ’DE ARIK; “BELEDİYE BORÇLU ÇOCUKLARIN GELECEĞİ HACİZLİ” İYİ Partili Yücel: “Belediye borçlarını 2-3 yıldır ödemiyor” BAŞKAN İNCETOPRAK, 12 EYLÜL’Ü UNUTMADI YRP’li Doğan Bekin Kayseri’ye geldi CHP’li Çetin Arık temeli atılıp unutulan okula dikkat çekti DEVA'dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret MHP’li Baki Ersoy’dan İYİ Parti’ye sert cevap MHP'Lİ ÖZDEMİR'DEN SOYER'E TEPKİ: "9 EYLÜL BİR BARIŞ DEĞİL" Başkan İncetoprak’tan 6’lı masaya sert tepki: Yazıklar olsun! MHP’den 6’lı masaya ‘açlık edebiyatı’ göndermesi Vekil Ersoy’dan CHP ve İYİ Parti’ye Kayseri’de miting çıkışı YRP Kayseri’de istifa Gelecek Partisi ‘yolsuzluk iddiaları’ gündemiyle toplandı Özhaseki: Vatandaşımızın teveccühü Erdoğan ve AK Parti’den yana Abdullah Gül: Kılıçdaroğlu'nun kazanma şansı yok Özhaseki, Arık’a İkinci Kez Tazminat Davası Açtı
×